Diskuse k článku: Mozek vyžaduje slast. Proto mimo jiné volíme populisty, říká neurolog Stránský

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 19
  • Poslední: 8.11.2016 9:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Loskot 8.11.2016 2:51

Takze nasi poslanci, kdyz volili Havla, tak byli masochiste, odepreli si slast.

A co jsou lide, kteri nechodi k volbam, to byla u poslednich voleb vetsina cca 70 % . Vi to pan odbornik ? :-))

J. Škodák 8.11.2016 9:33

Pan odborník se nemýlí! Ta většina nepřišla,protože tam nebyla nabízená žádná slast. Ve volebních prostorách seděla volební komise s komisními rypáky,protože tam musí sedět. Komunisté jsou přece materialisté a na volebních kampaních nabízí maximálně pár třešní v natištěné podobě bez šlehačky a dortů a proto tak dopadli! Babiš má marketingové poradce,kteří spolupracují s psychology a proto při volební kampani nabízí„okamžitou slast"v podobě koblihů. Mají to dokonce tak vymakané,že čerstvé koblihy nabízí hned z rána na nádražích,v metru...všem těm spěchajícím ve stresu bez snídaně. To je potom slast! Pravda,činí tak i z důvodů praktických, protože ty Babišovi koblihy pokud nejsou čerstvé,tak nejsou poživatelné!

J. Škodák 7.11.2016 20:54

Pan Stránský je znalec ve svém obou a popisuje procesy, které se odehrávají v naší hlavě z hlediska neurologie a to jsou skutečnosti ať se nám to líbí,nebo nelíbí. Tyto skutečnosti může pak uchopit psychologie,která může lecos lépe vysvětlit. Domnívám se,že naše rozhodování pro to či ono,je tak,jak to neurologie popisuje a proto jsou lidé manipulovatelní snadněji,než se domníváme a je to politikum. Většina je manipulovatelná masa ovládaná médií a agenturami,které zaměstnávají schopné psychology. Předpokladem pro demokratické volby jsou svobodní lidé! Obávám se,že pan Stránský popsal velmi reálně všechny ty mechanismy,které nás čím dál tím více ovlivňují a činí nás méně svobodnými!

F. Jetel 8.11.2016 4:03

Jenže po psychologii nastupuje sociologie a pak politologie. Jak to končí, nám tu předvádí Pehe, Mitrofanov a Kulidakis.

J. Zima 7.11.2016 17:11

Netroufám si posuzovat znalosti pana Stránského o neurologii, ale dovolím si tvrdit, že o kvantové fyzice ví howno a jen se dělá zajímavým před lidmi, kteří o tom take nemají páru.

P. Pruner 7.11.2016 17:10

Pan Stránský patří k odborníkům v určité oblasti, kteří se naprosto mylně domnívají, že se stejně kvalifikovaně vyjadřují k politice. Znám jeho blogy nízké úrovně na jiné adrese.

Není ovšem výjimkou, mnozí míváme pocity, že rozumíme fotbalu, hokeji, výchově dětí, politice apod. Jen je většinou nenutíme jiným.

Honza Urbanec 7.11.2016 19:16

Sdělení názoru považujete za jeho vnucování?

P. Pruner 7.11.2016 19:37

Jistě víte, že jde o to, že pan Stránský předkládá ve stejné rovině názory odborné a soukromě-politické.

Honza Urbanec 7.11.2016 19:45

Ano, předkládá.

Honza Urbanec 7.11.2016 19:17

PS: Vaše názory taky tady nevnucujte.

P. Pruner 7.11.2016 19:38

Ano, nevnucuji. Moje jsou jen soukromé.

P. Čech 7.11.2016 16:56

Jak lidé volí není věcí mozku, ale volebních zákonů. Koho volí a nebo proč volit nechodí, opět s mozkem má málo společného. Nevolící voliči se stávají z voličů tehdy, když mají pocit zbytečnosti takovéhoto počínání. Volit by lidé měli jen tehdy, kdy by podporovali současný trend vládnutí a nebo pokud by si přáli změnu. Pakliže jim ovšem ústavní politický systém nedovoluje pomocí voleb kýžené změny dosáhnout, nevolí. Jiná cesta totiž neexistuje. Vlastně existuje. Změna politického systému na skutečnou zastupitelskou demokracii, která u nás není a o které si můžeme nechat jen zdát. V tomto nám ovšem mozek nepomůže. To chce spíše ruce, kterými by lidé měli současné politiky vyfackovat.

P. Dostál 7.11.2016 15:13

Prd darwinismus, snůška keců. Jasně, preference je něco, co mi dělá dobře, proto to volím. Ano, rozhoduji se tak, jak se můj mozek vyvinul během posledních ne sta tisíc, ale aspoň deseti milionů let. A to je asi tak všechno, co z celého rozhovoru dávalo smysl. Mimochodem to se týká jak věcí subjektivních, tak co se týče evoluce. Kdyby měl každý znak, který neužíváme, vymizet během pár generaci, neměli bychom slepé střevo už dávno. Čekal bych, že na slušných školách budou za lamarckismus v takhle čisté podobě odebírat diplomy.

A. Alda 7.11.2016 14:26

Máme snad volit politiky, kteří nám slibují, že nám zakroutí krkem?

J. Šejnoha 7.11.2016 13:57

Ano.

Volit politky s kolaborantskými názory, nám slast nedopřává.

Chytrý pán.

P. Rajman 7.11.2016 13:39

20 km před Prahou to otočit na Šumavu nebo do Krkonoš, Jeseníků nebo k moři (na sever nebo na jih).

R. Gattringer 7.11.2016 13:33

Když už chcete k propagandě využít lékaře, aby napasoval diagnózu na vám nepohodlný názor, tak buďte spravedliví a oslovte i jiné odborníky. Třeba doktora Davida z Bohnic, svého času ministra zdravotnictví.

P. Šebesta 7.11.2016 13:47

Ten už se těmi svými proruskými bláboly stačil zdiskreditovat dost, prostor už může mít maximálně na AC24 nebo Protiproudu .

M. Henrik 7.11.2016 13:54

Darwinovské zdůvodnění Zemanova úspěchu. Nový level propagandy:-)

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...