Diskuse k článku: Nejčastější příčiny úmrtí loňského roku? Srdeční onemocnění, tabák a násilí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 17.9.2017 8:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Hájek 17.9.2017 8:25

Zase tažení proti kuřákům. Kde máte sebevraždy? Cca 4 denně, a to jich lékař, vypisující úrtní list spoustu tutlá. Jde o sociální vraždy, které poukazují na otřesný stav prý demokratické společnosti.

P. Pruner 16.9.2017 14:44

Na něco musíme každý umřít. Nicméně hlavní příčinu zbytečných úmrtí vidím v lidské hlouposti. Války, zločinost, minimální zdravotnická prevence i v těch nejvyspělejších státech, honba za ziskem kolem zdraví a výživy, stres v práci atd.

R. Markvart 16.9.2017 14:38

Nějak se ten nesmyslný zákaz kouření v restauracích přeci zdůvodnit musí, že ....

P. Čech 16.9.2017 9:19

"Na důsledky kouření loni zemřelo 7,1 milionu lidí"? Tak to bych opravdu chtěl vidět ty výsledky "výzkunu", které jednoznačně a nezpochybnitelně prokazují tu přímou souvislost mezi kouřením a úmrtím 7,1 milionu lidí. Podle mne nejde o nic jiného než o další doktorský žvást. Ona totiž žádná taková přímá souvislost prokázána není. Jsem ochoten přiznat, že kouření neprospívá zdraví a nebo že dokonce vede k úmrtím na jiné choroby, ale že by bylo příčinou úmrtí je neprokázaný nesmysl. Aby bylo jasno, jsem nekuřák, ale kecy militantních a nezodpovědných nekuřáků nesnáším.

K. Jež 16.9.2017 11:29

Kouření je zdravé jetel. ::))) Nevěř doktorským žvástům. Následuj instinkt. ::)))

Goeg 16.9.2017 22:12

To je pekna snuska nepodlozenych zvastu. Co kdybyste si o tom nejdrive neco zjistil vy odborniku na vsechno?

P. Čech 17.9.2017 8:12

Prtávě proto, že jsem se zjistit snažil. Našel jsem hned několik výsledků lékařských zpráv, zejména z pera WHO. Výsledky všech, bez jediné výjimky, dávaly kouření do přímé souvislosti se vznikem různých chorob. Ani jeden výsledek těchto výzkumů nebyl jednoznačný a tudíž ona přímá souvislost byla značně zpochybněna. Pokud o nějakém, byť třeba jediném výsledku výzkumu, který jednoznačně a nezpochybnitelně prokazuje přímou souvislost mezi kouřením a vznikem jakékoliv choroby znáte, prosím, pošlete mi na něj odkaz. V žádném případě nejsem "odborníkem na všechno" a právě proto se snažím získat podklady. Zásadně mi nestačí jakákoliv, jednoznačně nepodložená důkazy, tvrzení kohokoliv o čemkoliv. Jde o to, že snůškami nepodložených žvástů jsou právě ty výsledky výzkumů, které se vyznačují zejména tím, že jsou mnohoznačné a v mnoha případech jednoduše zpochybnitelné.

F. Jetel 16.9.2017 7:16

Je tak pro zajímavost, kolik lidí bez přístřeší umrzlo?