Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
8. listopadu 2019 10:58 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Kde rodí celebrity. Hořovická nemocnice otevírá zrekonstruovanou porodnici s luxusními sály

Hořovická nemocnice patří do skupiny AKESO Holding Sotiriose Zavalianise. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hořovická nemocnice patří do skupiny AKESO Holding Sotiriose Zavalianise. | foto: NH Hospital a.s. – Nemocnice Hořovice

Hořovice (Berounsko) Hořovická nemocnice dokončila rekonstrukci porodnice U Sluneční brány. Místo původních tří má nyní čtyři porodní boxy, které jsou vybaveny nejmodernější přístrojovou technikou a vybudovány tak, aby poskytovaly maximální pohodlí. Modernizace začala v únoru a vyšla na 48 milionů korun. Už v minulosti v nemocnici rodila například Barbora Špotáková, Michaela Mauerová nebo Andrea Růžičková–Kerestešová.

U Sluneční brány má nyní každá rodička má k dispozici moderní porodní lůžko a samostatnou monitorovací jednotku. V pokoji je také lůžko pro ošetření novorozence, sedací souprava a další zázemí. Budoucí maminky mohou při čekání na porod využívat i různé relaxační prostředky, například vanu pro první dobu porodní. 

V nemocnici k dispozici nejen gynekologické oddělení a porodnice, ale i...
V minulosti v nemocnici rodili i slavné ženy.

Stejně jako v jiných porodnicích má volný přístup na oddělení i doprovod, ať už jde o partnera nebo dulu, tedy speciálně školenou ženu, která je budoucí matce i její rodině oporou. „Proinvestovaná částka přesáhla 48 milionů korun, ale jsem přesvědčen, že to byl dobrý krok. Porodnice v Nemocnici Hořovice je proslavená po celé republice nejen krásnými prostory, ale i vstřícným a příjemným personálem,“ řekl majitel nemocnice Sotirios Zavalianis. Podle něj je modernizace jedním z kroků k vybudování špičkového zdravotnického zařízení. 

U Sluneční brány rodí podle primáře Leoše Teslíka ženy z celého Středočeského kraje i z Prahy. Teslík si velký zájem vysvětluje i tím, že pro matku a dítě je v nemocnici k dispozici nejen gynekologické oddělení a porodnice, ale i oddělení šestinedělí a neonatologie, která má status perinatologického centra intermediální péče, a může se tak starat o děti již od 31. týdne těhotenství. „Máme novorozeneckou jednotku intenzivní péče a pediatrický personál, který je schopen se o předčasně narozené děti postarat. Díky tomu je to spektrum rozšířené,“ dodal Teslík.

Prostory nemocnice vypadají vskutku úchvatně.

V nemocnice v minulosti své děti porodili i slavné ženy. „Byl to nepopsatelný zážitek. Z celého srdce děkujeme hořovické nemocnici a skvělému lékařskému týmu, díky kterým jsem i navzdory nemalým komplikacím mohla porodit bez řezu. Jsme nesmírně šťastní,“ uvedla herečka Andrea Růžičková–Kerestešová. Svého syna tam porodila i oštěpařka Barbora Špotáková a dceru další herečka Michaela Mauerová. 

Hořovická nemocnice patří do skupiny Akeso Holding Sotiriose Zavalianise. Součástí zdravotnické skupiny je také Rehabilitační nemocnice Beroun a radiologické a onkologické centrum Multiscan Pardubice. V tamní porodnici, která je podle vedení nemocnice největší ve Středočeském kraji, loni přivedlo na svět své potomky 1789 žen. V letošním roce se v Hořovicích zatím narodilo přes 1500 dětí. 

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!