Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nenaočkovala svého syna, ten dostal černý kašel. ‚Antivakcínové‘ ženy by neměly mít děti, kritizují ji na internetu

Zdraví

  12:38
PRAHA - Neznámá žena na sociálních sítích sdílela příspěvek, ve kterém informuje, že její dvouměsíční syn je právě hospitalizován v nemocnici s černým kašlem. Zároveň uvedla, že je odpůrkyní vakcín. Podle lékařů se dítě nakazilo od své neočkované sestry. Na ženu se na sociálních sítích strhla vlna kritika za to, že nedokázala ochránit své dítě.
Spící miminko. (Ilustrační foto.)

Spící miminko. (Ilustrační foto.) foto: Shutterstock

Na straně matky stojí odpůrkyně očkování, které tvrdí, že ženu lékaři oklamali. Informoval o tom server Mail Online.

Poté, co se neznámá žena s problémem svěřila na sociálních síti, strhla se na ni vlna kritiky za to, že nedokázala uchránit své dítě před nemocí, které se dá očkováním předejít. Zároveň však reagovalo několik „antivakcínových“ matek, které ji přesvědčují o tom, že byla lékaři oklamána, když jí tvrdí, že syna nakazila jeho neočkovaná sestra.

Případů spalniček přibylo o 30 procent, varovala WHO. I kvůli dezinformacím o vakcínách

Mezi reagujícími komentáři zaznívala kritika matek, které své děti nenechají proti černému kašli očkovat, jeden z komentářů dokonce navrhuje, aby byly matky, které neočkují své dítě, podle zákona finančně stíhány za to, že šíří nemoc, které se dá vakcinací snadno předejít.

„Všichni chceme pro své děti dělat jen to nejlepší. Jsem matkou, která neočkuje,“ napsala matka ve svém příspěvku na sociálních sítích, který byl zanedlouho zveřejněn na webu Bored Panda.

Černý kašel je dýchací onemocnění, které způsobuje velmi dávivý kašel. Dá se mu jednoduše předejít vakcínou. Děti, které prodělají černý kašel, mohou dostat zápal plic, mají problémy s dýcháním a v krajním případě také mohou zemřít. Tím, že matka neočkuje své dítě, nejenže jej ohrožuje, ale zároveň tím uvádí do nebezpečí okolí, které s dítětem přijde do styku, uvedl The Daily Mail.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat