Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Neuvěřitelná proměna: mladík za rok shodil metrák

Zdraví

  14:00
Pevná vůle pomohla třiadvacetiletému Alexu Respessovi z USA zhubnout neuvěřitelných 100 kilogramů za rok. Hlavním důvodem, proč se dříve obézní mladík rozhodl shodit přebytečná kila, byla jeho matka - před svou smrtí ho prosila, aby byl šťastný a zdravý.

Alex Respess se změnil k nepoznání - za 12 měsíců zhubl 100 kilo.

"Věřím, že moje matka by na mě mohla být hrdá. Už nejsem ten extrémně tlustý chlapec, kterého znala. Jsem dospělý a žiji jako někdo, kdo je šťastný a zdravý. Pomáhám i sourozencům, aby byli v životě rovněž spokojeni, " řekl mladík ABC News.

Alex Respess ještě před rokem vážil rovných 208 kilogramů. Zhubnout se mu podařilo i díky odborníkovi, kterého požádal o pomoc. Nyní se vejde do jedné nohavice kalhot, které mu ještě před rokem sedly jako ulité.

Alex je velkým fanouškem baseballu, ale kvůli kilům navíc se nedokázal sportu věnovat aktivně. Měl už fobii i z návštěvy restaurace, protože jednou se mu v jedné stalo, že se tam pod ním zlomila židle.

Po nesčetných nepříjemnostech i posměškách, které si pro extrémní obezitu vytrpěl, se nakonec rozhodl, že se začne skutečně zdravě stravovat. Jeho trpělivost by mu mohl kdekdo závidět.

Autor:
Témata: USA, ABC News

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!