8. června 2013 10:26 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Porodnice v Mělníku je zaplněna, dočasně nepřijímá rodičky

Porodnice,novorozenec (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porodnice,novorozenec (ilustrační foto) | foto: ČTK

MĚLNÍK Porodnice v Mělníku dočasně zastavila příjem rodiček, protože její kapacita je naplněna. informovala o tom mluvčí mělnické nemocnice Lucie Zikmundová. Podle ní zastavení příjmu nesouvisí s povodněmi, které město tento týden postihly. Naléhavé případy však porodnice přijme. Zaplněna je i jednotka intenzivní péče neonatologického oddělení.

"Opatření platí od pátečního večera až do odvolání," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička. Podle mělnických porodníků a neonatologů by nebylo seriózní přijímat další těhotné k porodu bez kompletního zajištění, kdyby nastaly případné komplikace. Rodičky se mohou obrátit na porodnice v Praze, Mladé Boleslavi či v Neratovicích.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle mluvčí porodnici zaplnily rodičky s plánovaným porodem. "Jen ve čtvrtek se u nás narodilo 12 dětí, z toho pouze jeden porod byl neplánovaný," řekla Zikmundová. Dodala, že porodů v mělnickém zařízení v posledních letech přibylo, loni jich bylo na 1100. Jedním z důvodů je i zavření porodnice v Brandýse nad Labem.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz