14. prosince 2012 16:32 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Pozor na ubrousky s medvídkem. Mohou být nebezpečné

Ministerstvo zdravotnictví varuje před vlhčenými ubrousky, které mohou být nebezpečné pro děti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministerstvo zdravotnictví varuje před vlhčenými ubrousky, které mohou být nebezpečné pro děti. | foto: ČTK

Ministerstvo zdravotnictví varuje před vlhčenými ubrousky, které mohou být nebezpečné pro děti. Informoval o tom hlavní hygienik Vladimír Valenta. Ubrousky podle něj obsahují zakázanou látku, která může dětem způsobit problémy se štítnou žlázou.

U vlhčených ubrousků z Turecka s názvem Wipes DISNEY baby Soft Care je jako dovozce uvedena firma ABELA Cz z Hrubčic, jako distributor Roman Ettler z Karlových Varů a prodejcem je společnost COMPETA z pražských Holešovic.

ČTĚTE TAKÉ:

Ubrousky se prodávají v balení po 70 kusech z potisknuté zelenomodré plastové folie. Na přední straně jsou obrázky postaviček z příběhů Medvídka Pú. Na zadní straně je znázorněn způsob používání výrobku, údaje o tureckém distributorovi a bílá etiketa s uvedením dovozce pro Českou a Slovenskou republiku.

Podle informací na obalu je možné ubrousky používat i při hygieně dětí ve věku do tří let. Hygienici ale zjistili, že ubrousky obsahují látku IPBC, která je právě v kosmetických prostředcích pro děti v tomto věku zakázána.

"IPBC může přestupovat do organismu, kde může negativně ovlivňovat činnost štítné žlázy," sdělil hlavní hygienik Valenta.

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)