Diskuse k článku: Průzkum: klesající porodnost je vážný problém

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 1.4.2012 7:12
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Houdek 1.4.2012 7:12

Problém je konzum

V podstatě nikdo neřeší jestli mít první dítě ve vztahu k penězům. Při volbě, zda mít druhé dítě je tato otázka v 99% jen zástěrkou, proč se vymluvit okolí. Dítě prostě bere rodičům čas, odebírá volnost a ano, svém způsobem snižuje ekonomický standard. Na hranici bídy se ale kvůli dítěti nikdo nedostane. Stále se ohánějí lidé, že chtějí dítěti poskytnout standard. Ale co je ten srandard? Přitom běžné dítě potřebuje hlavně čas rodičů. Všechny ty drahé hračky snadno oželí, když se mu budou oba rodiče věnovat. Jednoduše, nejde v prvé řadě o ekonomiku, ale krizi rodiny, krizi hodnot.

V. Pavelek 27.3.2012 10:10

Co takhle přímá úměra?

Nižší porodnost = nižší nezaměstnanost.

Zejména v případě nejmenovaného etnika, by to asi platilo stoprocentně.

Realita je bohužel přesně opačná.

v. čajka 27.3.2012 12:56

Re: Co takhle přímá úměra?

Takže jste si zodpověděl sám. Vaše rovnice tudíž obecně platí jen na ty nejmenované.

v. čajka 27.3.2012 7:40

Porodnost?

Především je vážný problém současný systém, rovnoměrně dusící téměř vše, nejen porodnost.

P. Zeman 27.3.2012 14:08

Re: Porodnost?

Tak šup! nějaký návrh FUNKČNĚJŠÍHO a ŽIVOTASCHOPNĚJŠÍHO systému. Jestli to zase nebude nějaká vaše obvyklá pitomost, rád se k vám připojím.

v. čajka 27.3.2012 19:48

Navrhněte, zveřejněte, vstupte

do strany a změňte to! To je nová mantra pravičáků.Severní Koreou se vše opravdu odargumentovat nedá.Jste ale bystrý, že jste si toho po těch letech všiml.

v. čajka 27.3.2012 21:44

Re: Porodnost?

Zemane, vy dycky jen zasmrdíte.Patrně nejste žádného dialogu schopen.To mne jen utvrzuje v přesvědčení, že jste skutečně dosti natvrdlý.

J. Šrámek 27.3.2012 6:50

Problémem je život a virtualita!

Mnoho mladých se domnívá,že skutečný a virtuální svět jsou dvě stejné věci.Jsou ochotní se mazlit se psem,králíkem,ale že to lze i se svým dítětem,to už nechápou.Snad se domnívají,že je to pedofilie.Propagace různých úchylek,nesmyslné zákazy a příkazy chování a jen pocitové slasti.To vše oslabuje rodičovství a až ve zralejším věku se potom lidé snaží dohánět ztracený čas.

R. Hledík 26.3.2012 21:47

Tak asi

mladí se kouknou do zrcadla a myslí si, než vychovávat takový neovladatelný, neposlušný, náročný, prolhaný a lenošný dobytek---- tak raději NIC. Ani facku bych nemohl dát puberťákovi hloupýmu. Ještě by mě tahal k soudu, na hrůzné třídní schůzky, mamíííí a já chci tamto to ono, všichni to mají, jen já nééé !!!

Nedivme se, mít vychované děti je VELKÁ oběť A k obětem není žádný pohan připraven

P. Zeman 26.3.2012 12:40

Asi je 7 miliard lidí na zemi stále málo :-)

Proto se množme dále geometrickou řadou. Hlavně, že se o nás starší ti mladší (kterých je pochopitelně více) postarají :-P.

Ale vážně. Že bychom se konečně pomalu dostávali do nějakého, alespoň lokálně rovnovážného stavu, kdy se rodí zhrube stejně dětí jako kolik nás umírá a se kterým se budou muset, chca nechca srovnat následné generace?

A. Novák 26.3.2012 8:01

svádět nízkou porodnost na špatnou vládu?

Kdo chce mít hodně dětí, ten je má. Když se "většina" rozhodne, že bude mít dětí málo, tak prostě vyhyneme. No a co? Přijde jiný, silnější živočišný druh. To je prostě zákon přírody...

V. Kain 26.3.2012 9:01

Re: svádět nízkou porodnost na špatnou vládu?

Cikáni a později muslimové se postarají o - skore.

v. čajka 27.3.2012 7:41

Re: svádět nízkou porodnost na špatnou vládu?

Vidím, že patrně  lobujete za krysy a šváby.Kolik vám dali?Nebo takovou volovinu máte ze své hlavy?

P. Zeman 27.3.2012 13:26

Re: svádět nízkou porodnost na špatnou vládu?

A kolik čajko, za ty své rudé kktiny berete vy? Nebo že byste je měl taky z vlastní hlavy? :-D

v. čajka 27.3.2012 19:44

Re: svádět nízkou porodnost na špatnou vládu?

No vy to máte zajisté z vlastní škeble. Protože kdyby měl za vás psát příspěvky jakýkoli podprůměrný oligofrenik, poznal bych hned tu změnu k lepšímu.

J. Schwarz 26.3.2012 7:49

když chce stát

víc dětí, neměl by víc "sociálně pomáhat"  ale necpat se lidem do života. Nerozhodovat, kde a s čí pomocí chce ženská rodit, jak očkovat a plošně  zabezpečovat ve stáří všechny - i ty, co děti neměli a raděj se "realizovali" jinak. Vůbec by stát měl víc věcí nechat na dobrovolných aktivitách lidí a míň jich vnucovat násilím.

J. Záhumenský 26.3.2012 10:54

Re: když chce stát

nesouhlasím

stát potřebuje každé dítě a když platí ženě mateřskou a ona dítě zabije nebo těžce poškodí kvůli svému rozmaru, tak si myslím, že by měla vrátit mateřskou a platit celoživotně péči o takto poškozeného novorozence

Na druhé straně je zájem o domácí porody v ČR velice malý, je to nafouknutá bublina a prostor pro kariéru profesionálních "občasných aktivistů".

v. čajka 27.3.2012 7:45

Kdo se dívá, vidí,

 že je to v mnoha věcech přesně naopak, než tvrdíte, viz třeba tento článek.V jednom ale máte pravdu-někomu "vnucovat" pomoc je opravdu k ničemu.Takových případů ale mnoho nebude.

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...