2. prosince 2011 13:00 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Řasenka Perfect Lashes může podráždit oči

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním řasenky Perfect Lashes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním řasenky Perfect Lashes. | foto: ČTK

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním řasenky Perfect Lashes. Obsahuje totiž látku s názvem bimatoprost, která může po aplikaci na řasy zavinit svědění, otok nebo zánět očních víček.

V případě, že se zmíněná látka dostane i do oka, může způsobit hyperémii spojivek, svědění, pálení, bolest očí nebo zhoršení zrakové ostrosti a pigmentace duhovky, řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.

Řasenku vyrábí brněnská společnost For BEAUTY a distributorem je společnost Perfect Beauty, rovněž z Brna.

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním řasenky Perfect Lashes.

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním řasenky Perfect Lashes.

Obal řasenky tvoří bílá tuba s uzávěrem. Na tubě jsou názvy výrobku i výrobce včetně adresy a obsah balení. Spotřebitelé se na tubě rovněž dočtou, že jde o bioaktivní růstové a stimulační sérum k přirozenému prodloužení a zesílení řas, revoluční novinku aktivující nový a silný růst řas. Totéž je uvedeno i na papírové krabičce, ve které je řasenka uložena.

Součástí je rovněž příbalový leták s informacemi o výrobku a jeho způsobu použití. Podle textu na krabičce není výrobek prodejný v maloobchodní síti, ale přednostně je určený pro profesionální použití.

Lidovky.cz, ČTK
K. Drobková 000 13:46 4.12.2011
K. Drobková ooo 12:00 4.12.2011

Najdete na Lidovky.cz