Pátek 25. června 2021svátek má Ivan 21 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Soudce v Kalifornii rozhodl, že káva nejen ze Starbucks musí nést varování před rakovinou

Losangeleský soudce rozhodl, že americký kavárenský řetězec Starbucks a další firmy musejí své kávové produkty prodávané ve státě Kalifornie opatřit varováním před rakovinou. Pražená zrnková káva totiž obsahuje i akrylamid, který údajně může mít karcinogenní účinky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Němec 31.3.2018 14:59

Starbucks a káva = oxymoron

J. Cervenka 31.3.2018 14:18

kavu pijte. mnoho(!) perfektne provedenych vedeckych studdi opakovane ukazalo neskodnost piti kavy.

Kalifornske soudy take nakazaly policii nespolupracovat s vladnimi , federalnimi urady ve veci ileganich immigrantu.

R. Markvart 30.3.2018 15:06

Dnes:

"akrylamid, který údajně může mít karcinogenní účinky."

Zítra:

"akrylamid, který může mít karcinogenní účinky."

Pozítří:

"akrylamid, který má karcinogenní účinky."

Tak takhle nějak to začalo a probíhalo i s cigaretami a dnes jsou z kuřáků masoví vrazi a z tabákových firem zkáza lidstva. Možná horší jak vodíková bomba.

Sice dodneška nikdo není schopen určit, co konkrétnímu pacientovi rakovinu způsobilo, ale všichni chytří, paní Králíková a spol. ví, že kuřák na rakovinu sto procentně zemře.

P. Čech 31.3.2018 13:56

Můj děda celý život kouřil a poprvé v životě onemocněl (chřipka) v 71 letech. Poté byl stále zdravý a zemřel stářím ve věku 93 let. Oec mé manželky nikdy v životě nekouřil a zemžel na rakovinu předčasně. Jak toto vysvětlí všichni militantní nekuřáci? Nevysvětlí, protože to se vysvětlit nedá. Na rakovinu umírají kuřáci i nekuřáci a příčina tedy je někde jinde. Nikdo ji však nehledá, protože je snadnější a hlavně bezpracné říci, že rakovinu způsobuje kouření.

P. Čech 30.3.2018 13:19

"údajně může mít karcinogenní účinky". Tak má takové účinky a nebo nemá? Zítra také může vypuknout pandemie španělské chřipky a nebo pozítří může spadnout na planetu Zemi obrovský meteorit a zničit veškerý život. Budeme proto takové varování vyvěšovat všude možně? Ti Amíci opravdu nemyslí hlavou!

R. Markvart 30.3.2018 15:00

A zatímco neziskovce stačí tvrdit, že "údajně může mít" a soud jejich tvrzení bere jako prokázané, tak výrobci jeho námitky zamítnou, protože je dostatečně, tedy dostatečně dle názoru soudce, nepodložil.

Jestli není ten problém v tom, že neziskovka je údajně nezisková, tedy se tváří nezištně, kdežto výrobce, daňový poplatník neziskovku živící, se svým ziskem netají.

P. Čech 30.3.2018 17:54

Neziskovky jsou různé. Neziskovkami jsou i např. zoologické zahrady, botanické zahrady, knihovny a pod. To jsou neziskovky potřebné a smysluplné. Na straně druhé je plno neziskovek zbytečných a přinášejících jen problémy. To jsou např. všelijaké t.zv. lidskoprávní či takové, které se zabývají začleňováním cikánů do společnosti a pod. Těch druhých je více než 100. Takové neziskovky slouží jedinému účelu. Snadnému, bezpracnému životu svých představitelů, jejichž měsíční příjem převyšuje průměrný plat. Všechny jsou placeny ze státního rozpočtu a za dobu své existence nezačlenily do společnosti ani jednoho cikána. Za to ovšem inkasují od státu stamiliony. Jinak mezi "může mít" a "má" je veliký rozdíl, který ovšem jaksi zejména páni novináři nechápou. Český jazyk a český text jim nic neříká.

R. Markvart 30.3.2018 19:14

Ku dvojvětě poslední:

- že ten rozdíl nechápou páni novináři je docela smutné, obzvlášť při vědomí, že právě na ovládání kladou fakulty žurnalistiky docela důraz.

- že ten rozdíl ovšem nechápe soudce, jenž má v pravomoci rozhodovat o osudu lidí je již krůčkem za tragédií. A v Kalifornii zejména: při existenci trestu smrti může klidně poslat na popravu poslat někoho "kdo údajně mohl zavraždit".

P. Čech 31.3.2018 13:03

Víte o čem to, podle mne, všechno je? Novináři rozšíří nesmyslnou zprávu o tom, že něco údajně hrozí, ovčané, kteří nepřemýšlejí a všemu věří se vyděsí a začnou panikařit. Výsledkem je obecný zmatek. To, že se takového zmatku neúčastní cca 70% lidí na věci nic nemění. Novináři to dobře vědí a takové paniky podobnými zprávami jen vyvolávají. Oni totiž z podobného vyvolávání nežádoucích lidských emocí žijí. Před 15 lety jsem cestoval do Kanady. Naši novináři v té době rozšířili zprávu WHO, že v Kanadě vypukla epidemie SARS. Volal jsem kamarádovi do Toronta jak se věci mají. Ten mi sdělil, že nemocí SARS onemocněl 1 (slovy jeden) člověk a to ještě čínský turista, který si tuto nemoc přivezl z domova. A tak je to se vším. Novináři žijí z paniky a v panice si libují. Pokud tato mezi lidmi není, cíleně ji vyvolávají.


Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

Sídliště Ploužnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...