Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Číňané jezdí na plastické operace do Tchaj-wanu

Zdraví

  7:00
TCHAJ-PEJ - Číňané nyní mají i jiný důvod, proč cestovat na Tchaj-wan, krom turistiky nebo obchodu. Davy jich sem míří, aby podstoupily zdravotní vyšetření nebo zákrok plastické chirurgie.
Lifting obličeje (ilustrační foto).

Lifting obličeje (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Téměř čtyři desítky tchajwanských nemocnic mají nyní speciální licenci, aby přijímaly čínské pacienty přijíždějící na kombinované zdravotně-turistické cesty. Podle listu China Times během prvních osmi měsíců letošního roku na Tchaj-wan ze zdravotních důvodů přicestovalo více než 50.000 lidí, z nichž 40 procent pocházelo z Číny.

Tchajwanské nemocnice se podle mezinárodních organizací mohou pochlubit vysokým procentem úspěšnosti. Například u chirurgických náprav rozštěpu patra je stoprocentní, u transplantací jater 98 procent, což je nejvíc na světě, a úspěšnost léčby neplodnosti je 38 procent. Na Tchaj-wan se ovšem mohou uchýlit i pacienti, kteří potřebují léčbu vzácných chorob, jako je elefantiáza.

Zákrok plastické chirurgie každoročně podstupují více než tři miliony Číňanů a toto odvětví zaznamenává roční nárůst o deset procent. Číňané v počtu plastických operací před časem předehnali Jihokorejce, kteří jsou také velkými zákazníky klinik plastické chirurgie.

Až donedávna jezdili Číňané, kteří si to mohli dovolit, za lékařskou péčí převážně do Jižní Koreje nebo do Japonska. Jejich zájem se ale postupně přesouvá k Tchaj-wanu, kde nemusejí překonávat jazykové bariéry.

Zájem Číňanů o vyšetření, léčbu či chirurgický zákrok v zahraničí není nijak překvapivý s ohledem na přeplněné čínské nemocnice, na problémy s kvalitou poskytované péče i časté spory s lékaři. Jen v loňském roce zavraždili nespokojení pacienti deset čínských doktorů.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat