Diskuse k článku: Třetina Američanu je nemocná. V USA zařadili obezitu mezi choroby

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 27.6.2013 8:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
H. Grúbr 27.6.2013 8:38

Věc je asi složitější a její příčina není tloušťka

tloušťka je jen následek. Příčina je v hlavě - lidem je vyvolána závislost na jídle, je to vlastně jeden z projevů realizace (zapomeňte na Ištvána :-) ) plánů tzv. Nového řádu, kdy se plánuje eliminace obyvatel planety na únosný počet cca 0,5 miliardy. Je to dáno technologickým pokrokem, hodně práce zastanou stroje a lidská práce, jako jeden ze základních výrobních faktorů je z podnikatelského pohledu nadbytečná.

Proto je nutno počet obyvatel eliminovat, tento způsob (užráním se k smrti) je relativně jednoduchý, vlastně využívá menší odolnosti psychiky některých jedinců, nevyžaduje použití jaderných zbraní, funguje globálně a je v souladu s Darwinovým učením.

J. Klimecký 27.6.2013 8:34

Je to nemoc duše

Obezita signalizuje o člověku mnohé informace. Jednak chuť k jídlu, což je ovšem přirozené a mají ji téměř všichni (kromě nemocných). Obezita dále informuje okolí: kašlu na svůj vzhled, rezignoval (a) jsem. Zabalil jsem to. Nechci mít sex-appeal. A nejen to, jsem sï vědom (a) i odpudivosti. Budu trvale vypadat odpudivě a vy se na to budete muset dívat. Je sice v mých možnostech s tím něco udělat, abyste nemuseli odvracet zrak, ale já to mám na háku. Obezita tedy vypovídá o flegmatičnosti majitele takového těla. Dále vypovídá o nedostatku sebedisciplíny, nedostatků vůle, nedostatku řádu. Také vypovídá o tom, že si majitel takového těla málo váží zdraví a života. Ačkoli si je vědom rizik morbidní obezity, setrvává v ní. Jsem přesvědčen, že obezita je jen jedním z projevů poruchy osobnosti. Obezita je následek poruchy myšlení, poruchy v socializaci. Teprve pokud si člověk jinak přeskupí hodnoty a vnímání sebe a okolí, pak může začít něco dělat s obezitou.

J. Podivný 27.6.2013 8:27

Já bych se s nima nemazlil

Žerou celý den hamburgery a zapíjejí sladkou limonádou, což je velmi nezodpovědné chování, takže si záměrně poškozují zdraví. Takže by měli platit vyšší zdravotní pojištění, třeba podle indexu BMI.

J. Klimecký 27.6.2013 8:37

Re: Já bych se s nima nemazlil

Podle indexu BMI určitě ne, protože všichni kulturisté a i mnozí amatéři, co posilují, mají vysoký poměr váhy vůči výšce, ovšem tato je tvořena převážně svalovou hmotou. Pokud by se mělo zvolit nějaké realistické kritérium, tak jedině procentuální zastoupení tukové hmoty vůči aktivní hmotě v těle.

Najdete na Lidovky.cz