Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Za sport dítěte utratí většina rodičů do 500 korun měsíčně

Fotbal - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbal - ilustrační | foto: ČTK

PRAHA Na 84 procent rodičů za sportovní aktivitu svého dítěte neutratí více než 1000 korun měsíčně, pro 60 procent tyto náklady nepřesahují 500 korun. Do sportovního klubu je přihlášených přes 60 procent dětí českých domácností.

Vyplývá to z průzkumu, který mezi tisícovkou respondentů uskutečnila Poštovní spořitelna. Nejnákladnějšími sporty jsou z pohledu rodičů lední hokej a lyžování.

ČTĚTE TAKÉ:

Průměrné náklady na jednu disciplínu u olympijských sportů jsou 6400 Kč za rok. "Nejdražší je akrobatické lyžování, kde je nutné dítěti nechat vyrobit na míru i speciální lyže. Naopak nejlevnější jsou sporty nevyžadující náročné vybavení, jako je například volejbal," uvedl výkonný ředitel řízení segmentů Poštovní spořitelny Aleš Pospíšil.

Mezi sporty vede fotbal

Sport si děti nejčastěji vybírají samy. Jejich přání vyslyší 55 procent rodičů. Nejčastěji vítězí fotbal, následovaný atletikou a florbalem.

"Fotbal vede také z toho důvodu, že rodiče myslí i na možnost budoucí profesionální kariéry. Atletika a florbal jsou vybírány pro jejich relativně nízké náklady, které nepřekročí 500 korun měsíčně," doplnil Pospíšil. Pro rodiče je důležitá také snadná dostupnost sportoviště.

Nechtějí ztrácet doprovázením dětí příliš času. Největším problémem spojeným se sportováním dětí totiž podle něj nejsou peníze, ale nedostatek času rodičů.

Čím vyšší příjmy rodiče mají, tím častěji děti sportují. Zároveň ale platí, že významně více se sportu věnují potomci sportujících a vysokoškolsky vzdělaných rodičů. Rodiče nesportovců mají o celkových nákladech zkreslená očekávání. Myslí si, že je sportování bude stát víc peněz, než je tomu ve skutečnosti, shrnul Pospíšil výsledky průzkumu.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...