Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Zákaz kouření v restauracích sníží do týdne počet infarktů

Do týdne od zavedení nekuřáckých restaurací klesnou akutní infarkty myokardu v průměru o 17 procent, řekla lékařka centra pro léčbu závislostí na tabáku Eva Králíková. Zákaz kouření v restauracích dal ministr zdravotnictví Leoš Heger do návrhu zákona, který chce prosadit od roku 2014.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 8.2.2013 20:05

Re: Tato protikuracka hysterie

A kde jsou nejake odkazy. Zkuste verejne neprojevovat svouji uzvanenost.

J. Rechnovský 8.2.2013 15:20

Re: Tato protikuracka hysterie

Vážený, zkuste veřejně neprezentovat své ignorantství. Studie o škodlivosti samozřejmě jsou a je jich dost. Konec konců staly se vážným argumentem k zákazu kouření v mnoha zemích. Nakonec i analýzy o vlivu (ne)kouření na ekonomiku restaurací již taky existují. Zákaz se na tržbách v průměru téměř neprojeví...

F. Matousek 8.2.2013 7:31

Re: Zákaz kouření je jen první krok

Stále stejná mantra! On nekdo zakazuje kourení ?

Pouze je snaha zabránit kurákum, aby ohrozovali druhého svým kourem. Se zákazem kourení to nemá NIC spolecného. Kourí at si kazdý jak chce a kolik chce. Jenom prosím ne v prítomnosti lidí "normálních".

M. Boček 7.2.2013 23:52

Zákaz kouření je jen první krok

Hned poté,by měl následovat zákaz,podávání alkoholu,škodlivé a návykové drogy,pak zákaz přílič tučných a jinak nezdravých jídel,atd. A, až všechno zakážeme, budeme konečně zdraví a šťastní.

F. Matousek 7.2.2013 12:45

Re: mily pane Vlku

nejde o smrdení pod nos, ani smradlavé hadry. Ty se vyvetrají. Jde o to, ze nucene inhalujete s kurákem, presto ze kourit nechcete a kourení je skodlivé.

My - je první ve vybraných slovech a píse se s ypsilonem. A je to cesky.

F. Matousek 7.2.2013 12:35

Re: dobrá rada

pane Bellingu, vy si z toho utahujete.

Ale ona ta el. cigareta je fakt dobrá vec. Moje známá, ( dvacet denne ), na ní prestoupila a setrí tisícovku mesícne ! 

Navíc její byt a vlastne také ona, uz tolik nesmrdí !!

J. Belling 7.2.2013 12:24

Re: Je jen jedna otázka:

Ona Werichova věta ovšem byla shrnující parodií na všechny komunistické komentáře a výklady věnované jakémukoli názoru, který komunistům nešel pod nos.

Snad jste také absolvoval přednášky soudruha Čedíka, který s touto formulí vystačil na celé dějiny sociologie (ti před Marxem byli blbí, ti po Marxovi pak částečně blbí a částečně zlovolně rafinovaní).

Ve svém liberalistickém rozhořčení zabředáte do rudoprávní rétoriky.

J. Belling 7.2.2013 12:14

Re: vázení kuráci

Bezohlední kuřáci (nikoli tedy všichni kuřáci) ovšem ohrožují všechny ve svém dosahu, tedy nejen nekuřáky. Je hloupé rozumnou myšlenku shazovat tím, že jí opřu o hloupou rétoriku kuřáci kontra nekuřáci.

Konec konců hned tady, o kousek níž se tu nějaký hňup rozepisuje o "protikuřácké hysterii". Je zbytečné takovým zabedněncům dodávat munici.

J. Belling 7.2.2013 12:02

Re: dobrá rada

Takže to není jako El Cid nebo El Dorado.

A nedává to el rány?

J. Belling 7.2.2013 11:59

Re: kdyz kurakovi neuriznou nohu kvuli ischemicke gangrene.....

PM si před asi deseti lety nechal udělat výpočet přínosů a výloh spojených z kouřením.

Výsledkem bylo, že pro veřejný sektor je kouření mírně ziskové, protože úspora na důchodech následkem dřívějšího úmrtí v poslední fázi převáží nad záporným saldem mezi příjmy ze zdanění a výdaji na léčení kuřáckých chorob.

F. Matousek 7.2.2013 11:54

Re: dobrá rada

to znamená elektrická cigareta.

J. Belling 7.2.2013 11:54

Re: mily pane Vlku

To je docela hezká ilustrace toho, jaký útok na naši svobodu představuje EU.

Bez EU nám sice kdejaký buran bude smrdět pod nos svým čvaňhákem, ale mi to rádi budeme zhluboka dýchat s pomyšlením, jak bruselští šejtanové osrtrouhali.

J. Belling 7.2.2013 11:49

Re: dobrá rada

el cigareta - to španělsky?

F. Matousek 7.2.2013 8:32

dobrá rada

Doporucuji kurákum prestoupit na el. cigaretu. Nejenom, ze prestanou skodit nám ostatním, ale usetrí hodne i na penezích.

El. cigatera je zdravejsí, bývají i nikotinové náplne! Takze se kourí bez abstáku, nikotin zustává, jenom ty sr.čky okolo odpadají a my prudičové, jak zde hezky píse pan Jonáš, prestaneme remcat..

F. Matousek 7.2.2013 8:16

kdyz kurakovi neuriznou nohu kvuli ischemicke gangrene.....

je mu to práno. At zije kurák co nejdéle a utrácí za cigarety, stát jeho peníze potrebuje. Ale at neohrozuje svým zlozvykem ostatní. Zde je zapotrebí zákona, protoze apelovat na kurákovu ohleduplnost ukázalo se být marným.

Jen nechte být. V "D" je také jete velmi silná prokurácká loby. Nechápu, jak muze být stále dovoleno za jízdy automobilem zacházet s otevreným ohnem  !?

T. Cerny 6.2.2013 19:03

mily pane Vlku

jak jiste vite panuje v nasi  EU jejiz bezbrehou svobodu a demokracii si zde uz 40 let smim uzivat, relativne velka diversita - v Cesku, ktere representuje asi 2% mych spoluobcanu v EU  se pred rizenim auta nesmi pit zadny alkohol-u nas si mohu dat 2 dcl vina nebo 2 piva .V Cesku se musi za dne svitit - u nas v Nemecku ne.

V Cesku se smi jezdit po dalnicich jen 130 km / hod. U nas jezdime bez omezeni rychlosti.

A pritom je nehodovost u nas nizsi mez v malickem Cesku. Jestli si Cesi budou smet dal kourit v restauracich - je to jiste jejich vec. U nas se v rastauracich ci v jakemkoli verejnem prostoru proste kourit nesmi.A to je dobre.

T. Cerny 6.2.2013 18:56

v 82 mil. Nemecku

ci v USA  se nesmi kourit v zadne restauraci uz davno. V Cesku se v restauracich kouri bezne. Samozrejme ze ruzne komponenty v cigaretovem kouri maji za nasledek vysoky vyskyt rakoviny plic , infarktu , mozkovych mrtvic ci ischemickych chorob koncetin. Ale kdyz kurakovi  neuriznou nohu kvuli ischemicke gangrene, nezemre na infarkt ci neochrne po mozkove mrtvici ci nedostane rakovinu plic muze mit pak kurak to stesti , ze nedostane Alzheimera - neb bylo signifikantne prokazano ze nikotin pusobi a mozek v tomto ohledu protektivne.

F. Matousek 6.2.2013 16:48

Re: vázení kuráci

Hospody na venkove mají z 90 procent za majitele obce. Ty pak restauraci pronajmou komukoliv, kdo ji chce a zaplatí pacht.

Hospoda je tak povetsinou jediné kulturní místo siroko daleko a tedy prostor verejný. Zkusenost napr. z Nemecka prokázala, ze kuráci kourí venku a hospody se plní novými lidmi, rodinami a nekuráky, kterí by drív do hospody nesli, práve kvuli kouri a nekulturnímu prostredí.

M. Vondráček 6.2.2013 13:16

Re: vázení kuráci

Ta hospoda má majitele. Podle mě to je ten jediný , kdo může rozhodnout zda se tam bude kouřit nebo nebude. A ne žádný přihlouplý ouřada ...

F. Matousek 6.2.2013 12:43

Re: vázení kuráci

Uz jste zkusil najít na venkove nekuráckou hospodu? Na vsi a  malomeste nekurácké hospody neexistují ! Jsem pivar, tak mám zustat doma a pít lahvové radíte mi? Jenze já jdu na tocené a nezbývá mi nezli s bezohlednými kuráky hulit.

V. Vlk 6.2.2013 0:40

Je jen jedna otázka:

Je dotyčná paní jen placená lobbyistka, a to je jak se ví, je a nebo je taky tak hloupá a zlá? Jak říkal Jan Werich nezapomenutelnou větu: "On to dělá částečně z blbosti a částečně za cizí peníze" . Jsa nekuřák, ptám se . Proč  a za jaký peníze či jiné prebendy to dělá ministr Heger?! Chtěl by do Bruselu? A nebo na jinou bezva placenou euro-funkci? Tak bl..bej přeci nemůže být, i když je rentgenolog . O nich lékaři říkají... (vše co říkají je žalovatelné) .

J. Jonáš 5.2.2013 20:00

A nejenom to...

...lidé se budou dožívat 200 let, pečení holubi nám budou létat do úst a paní doktorce skončí menopauza :/

J. Jonáš 5.2.2013 19:59

Re: vázení kuráci

On Vám někdo rozkazuje do té hospody chodit? jestliže je hospoda jasně označena jako kuřácká, tak tam prostě nechoďte! Běžte si do nekuřácké. už mám plné zuby prudičů jako jste vy. Na koncert jdete také jenom proto, abyste si potom mohl stěžovat, že tam hrála hudba?

F. Matousek 5.2.2013 11:25

vázení kuráci

nikdo vám nezakazuje kourit !

Zakazuje se vám ohrozovat kourem nekurákovo zdraví. A to je rozdíl !! Kurte tedy pred hospodou, jako je tomu v mnoha zemích a nedelejte ze sebe nechápající a ublízené.

Rychlost v obci je také omezena v zájmu ochrany místních na 50 Km /h a nikdo se tomu nediví.

Kupodivu 90 procent kuráku chodí doma kourit na balkon, nebo ven. V kavárne si ale  zapálí, i kdyz je tam nekurák. A potom mu poradí, aby tam tedy nechodil, kdyz mu kour vadí. Ale on nejenom vadí ale i skodí. A to je prokázáno a netreba o tom vásnive diskutovat.

P. Čížek 5.2.2013 8:18

Je to zajímavé

Nekouřím už od roku 1997 a tak nechápu jak je možné, že mi tohle náboženské masírování kvakerskou vírou pokaždé málem přivodí infarkt.

P. Anton 4.2.2013 12:53

Re: To...

Nebojte. Se časem zakáže kouření všude - hospoda i veřejné místo. Ono je snadné bez skutečných argumentů s odkazem na blaho "lidu" či "dětí" protlačit cokoliv.

P. Sulc 4.2.2013 5:48

Tato protikuracka hysterie

to je neco neuveritelneho v zemi, kde se narod poklada za kulturni a vzdelany. Zeptal se nekdo, kde ta doktorka ty vedomosti vzala? Kdo a kdy delal vyzkum? Jk k tomu prisla? NIKDO !  To jen hlupaci kejvaji hlavou a tesi se jak budou zdrave zit, protoze pani doktorka to prece musi vedet, ne? Hnus na hnus.

J. Jonáš 4.2.2013 0:13

To...

...zvýšení výběru daní...to je ten hlavní důvod, ty kecy o zdraví si nechte pro někoho jiného :))), protože v tuto chvíli si plíce ničí jenom ti, kteří dobrovolně a o své vůli vejdou do provozoven, znatelně označených jako kuřácké a tudíž jejich rozhodnutí riskovat své zdraví je jejich svobodnou volbou, tak v případě přijetí tohoto "zákona" budou nedobrovolně ohroženi i lidé jdoucí po veřejné komunikaci v blízkosti kuřáckých "pointů" před restauracemi a spol. :/


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...