1. května 2013 21:39 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Žena, které Pomahač transplantoval obličej, vystoupila před média

Před novináře v nemocnici v americkém Bostonu poprvé předstoupila Carmen Tarletonová, které v únoru český plastický chirurg Bohdan Pomahač transplantoval obličej.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Před novináře v nemocnici v americkém Bostonu poprvé předstoupila Carmen Tarletonová, které v únoru český plastický chirurg Bohdan Pomahač transplantoval obličej. | foto: Reuters

BOSTON Před novináře v nemocnici v americkém Bostonu poprvé předstoupila Carmen Tarletonová, které v únoru český plastický chirurg Bohdan Pomahač transplantoval obličej. Žena se od roku 2007 zatavuje s těžkých popálenin na 80 procentech těla, které jí způsobil bývalý manžel louhem.

Čtyřiačtyřicetiletá matka dvou dětí na tiskové konferenci řekla, že svůj příběh zveřejňuje proto, aby ostatním dodala sílu překonat bolest. Schůzky se zúčastnila také Marinda Righterová, jejíž zesnulá matka pro transplantaci tvář darovala. Marinda Righterová řekla, že je nesmírně šťastná, že může opět vidět matčinu tvář a její pihy.

ČTĚTE TAKÉ

Pomahač, který žije v USA, jako jeden z prvních na světě provedl úspěšnou transplantaci obličeje. Česká transplantační nadace mu loni udělila výroční cenu za rok 2012 za rozvoj transplantační medicíny.

Lidovky.cz, ČTK