18. února 2018 6:06 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Žena se dvakrát oženila jako muž. Chtěla pouze získat věno své nevěsty

Svatba na Sumatře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba na Sumatře | foto: Karol Voltemár

DILLÍ Indická policie zadržela ženu, která se od roku 2014 vydávala za muže a dvakrát se „oženila“, aby získala věno od rodičů nevěsty. Jak napsal zpravodajský server BBC News, policie zadržela údajného Krišnu Sena v severoindickém státě Uttarákhand za vymáhání věna, což je v Indii nelegální.

Až při výslechu vyšlo najevo, že v policejní síti skončila mnohem zajímavější ryba - žena vydávající se za muže. Šestadvacetiletá žena, jejíž pohlaví potvrdila lékařská prohlídka, měla první svatbu coby ženich v roce 2014. Brzy následoval rozvod, a v roce 2017 se „oženila“ znovu.

Manželčini rodiče na ni ale podali žalobu za vymáhání věna a vyhrožování jejich dceři. Uvedli také, že si jejich „zeť“ vypůjčil 850 tisíc rupií (asi 270 tisíc korun) na rozjezd svého podnikání, ovšem peníze nevrátil.

Dávat a přijímat věno je v jižní Asii několikasetletá tradice, kdy rodiče nevěsty dávají rodině ženicha peníze, oděvy a šperky. V Indii je tato praktika nelegální od roku 1961, ale navzdory tomu trvá.

16.února 2018 v 08:24, příspěvek archivován: 17.února 2018 v 13:03

Woman held for 'posing' as groom for a dowry https://t.co/3e6K7KKRVK

Policie uvedla, že obě ženy, které si dotyčná vzala, neměly ani tušení, že jejich „manžel“ je ženou. Nikdy se před nimi nesvlékla a manželství nebylo po sexuální stránce naplněno.

„Nosila mužský účes, mužské oblečení a chovala se jako muž. Měla převážně mužské přátele, chodila na mužské toalety, kouřila, pila alkohol a jezdila na motorce, aby odvrátila jakékoli podezření,“ uvedl jeden z policistů. „Dokonce i chodila jako sebevědomý muž,“ dodal.

ČTK