24. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Žena v červené? Sex na první schůzce je prý zaručen

Žena v červené róbě (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena v červené róbě (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Červenou může řada lidí považovat za barvu vášně a romantické lásky. Vědci nyní mají za to, že přišli na důvod, proč muži dávají ženám v červeném oblečení přednost. Domnívají se prý, že u dámy v šarlatovém je větší šance, že s ní skončí v posteli hned na první schůzce, o výsledku psychologické studie informoval deník The Telegraph.

Výzkumu vědců z univerzity ve francouzské Bretani se zúčastnilo 120 studentů od 18 do 21 let. Experti je rozdělili do čtyř skupin. Každého dobrovolníka nechali 30 vteřin sledovat fotografii dvacetileté dívky. Ta byla vždy stejná, lišila se pouze barva jejího trička. První skupina dostala snímek ženy v bílém, další v zeleném, v modrém a nakonec v červeném tílku. Studenti měli na devítistupňové škále vyznačit, do jaké míry jim žena připadá atraktivní a jaká je podle jejich názoru šance, že dotyčná bude souhlasit se sexem na první schůzce.

Za nejpřitažlivější považovali dobrovolníci ženu v červeném, následovaly bílá, modrá a zelená. Statisticky významná část jich také nabyla dojmu, že u ženy v červeném je největší šance na sex při prvním rande. Menší pravděpodobnost prý je u ženy v modré, zelené a nakonec v bílé.

Výsledky otiskl odborný časopis Journal of Social Psychology. Podle vědců z Jihobretaňské univerzity Université de Bretagne-Sud podporují domněnku, že muži chápou červenou barvu jako pobídku k sexu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz