31. května 2010 10:43 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Režisér Guillermo del Toro odchází z produkce filmového Hobita

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Hobiti ve filmové trilogii Pán prstenů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hobiti ve filmové trilogii Pán prstenů | foto: ČTK

WELLINGTON Hollywoodský režisér Guillermo del Toro dnes oznámil, že ho odklady produkce přiměly vzdát se natáčení plánované filmové verze Hobita; dvoudílného příběhu, který časově předchází trilogii Pán prstenů. Informovala o tom agentura AP.

"Ve světle neustálých odkladů začátku natáčení Hobita stojím před nejtěžším rozhodnutím svého života," napsal del Toro na internetové stránce fanoušků trilogie Pán prstenů. "Po téměř dvou letech, kdy jsem žil, dýchal a vytvářel tak bohatý svět, jakým je Tolkienova Středozemě, nyní musím s velkou lítostí tyto nádherné obrázky opustit," dodal s tím, že film stále ještě nedostal zelenou od studia MGM, které se potýká s problémy.

Koncem loňského roku se objevily zprávy, že se hollywoodské studio MGM potácí na pokraji bankrotu, a to, podle del Tora, dostalo Hobita do "zašmodrchaných vyjednávání". "Navrhli jsme všechny bytosti. Navrhli jsme scény a kostýmy. Udělali jsme rozkreslení scén a rozpracování bojových sekvencí. ... Jsme velmi, velmi připravení na chvíli, kdy to konečně spustí," dodal del Toro.

Peter Jackson, který režíroval trilogii Pán prstenů a nyní působí jako producent a spoluautor scénáře Hobita, na serveru www.TheOneRing.net napsal: "Jsme velmi smutní, že Guillermo odchází z Hobita, ale plně nás informoval a my chápeme, jak protahovaný vývoj těchto dvou filmů ... ohrozil jeho závazky k dalším dlouhodobým projektům."

O tom, kdo by po del Torovi mohl režírování Hobita převzít, chce Jackson s vedením MGM jednat tento týden.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz