26. července 2010 16:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič chtěl rozřešit spor tří mužů na parkovišti, jednoho z nich přejel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nehoda v Uherském Hradišti na parkovišti u obchodního domu Kaufland. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda v Uherském Hradišti na parkovišti u obchodního domu Kaufland. | foto: Policie ČR

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Dvacetiletý mladík nepřežil střet s osobním vozidlem Volkswagen Touareg, které jej za nevyjasněných okolností srazilo v neděli večer na parkovišti před jedním ze supermarketů v Uherském Hradišti. Muž utrpěl vážná zranění, kterým před půlnocí v uherskohradišťské nemocnici podlehl, řekl policejní mluvčí Aleš Mergental.

 Před Kauflandem v Sokolovské ulici se krátce před 21:00 dohadovali tři muži. Dvacetiletý řidič Volkswagenu v tu dobu přijížděl k prodejně, uviděl trojici a rozhodl se spor rozřešit. "Přijel k nim a snažil se hádku ukončit. Dva mladíci, kteří se přeli s třetím mužem, jej poslali pryč, ať si jich nevšímá. Mladý muž nasedl do auta a rozjel se. Těsně po rozjezdu došlo za prozatím nevyjasněných okolností ke střetu terénního auta a jednoho z hádajících se mladíků," uvedl Mergental.

Vzhledem k nejasným okolnostem tragického střetu žádají policisté případné svědky, kteří tou dobou kolem místa nehody procházeli nebo se pohybovali na parkovišti, aby se přihlásili na policii s informacemi o mladíkově smrtelném zranění.

Mladík je letos devátou obětí dopravních nehod na Uherskohradišťsku, loni jich za celý rok bylo 17. V celém Zlínském kraji zemřelo letos na silnicích 21 lidí, loni jich bylo za celý rok 49.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz