19. listopadu 2011 16:49, aktualizováno  19:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič couval u přechodu, zabil tříleté dítě, další vážně zranil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 23Diskuse
Policie vyšetřuje tragickou nehodu v Hradci Králové  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie vyšetřuje tragickou nehodu v Hradci Králové | foto: iDNES.tv

HRADEC KRÁLOVÉ Dva chlapce ve věku tři a šest let srazil odpoledne nedaleko přechodu pro chodce v Habrmanově ulici v Hradci Králové řidič osobního auta. Jedno z dětí přišlo o život, druhé je velmi vážně zraněno.

"Osobní vůz se roztočil v blízkosti přechodu pro chodce a děti smetl do silnice," uvedl důstojník. Podle něj šly děti po přechodu se svými prarodiči. Okolnosti nehody jsou však velmi zamotané.

Muvčí hradecké policie Jan Čížkovský pozdě odpoledne serveru Lidovky.cz řekl, že řidič vozidla před nehodou couval. "Proč vůz vyjel z vozovky zjišťujeme," dodal.

Přesný průběh nehody má objasnit až důkladné vyšetřování a svědecké výpovědi.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle jednoho ze svědků vůz srazil děti poblíž přechodu a poté podivně kolem místa nehody kroužil. "Vjel na chodník, poté přejel ty děti, vjel na druhý chodník, otočil to a napálil do baráku," uvedl muž, který stál poblíž místa nehody. Po nehodě prý řidič seděl v autě dalších deset minut. Dětem podle svědka nehody na pomoc nepřišel.

Záchranná služba oba chlapce transportovala na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Hradec Králové, byli v bezvědomí a lékaři se je museli oživovat elektrickými šoky.Tříletého chlapečka se ale nepodařilo zachránit, svým zraněním v nemocnici podlehlo. Starší dítě leží v nemocnici s vážnými zraněními.

Nehoda se stala nedaleko přechodu v Habermanově ulici v Hradci Králové.

Nehoda se stala nedaleko přechodu v Habermanově ulici v Hradci Králové.

Řidič osobního vozidla utrpěl jen lehká zranění hlavy. Dechová zkouška vyloučila, že by byl pod vlivem alkoholu.

Další smrtelná nehoda v Hradci Králové:

Další nehoda v Hradci Králové se stala o chvilku později v ulici Bratří Štefanů. Řidič vozidla sjel ze sjezdovky a naboural čelně do stromu.

Na místě nehody řidič zemřel, jeho spolujezdce převezla záchranná služba s těžkými zraněními do nemocnice v Hradci Králové.

Lidovky.cz, ČTK
  • 23Diskuse