1. prosince 2008 13:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič srazil u Ostravy dva lidi, z místa ujel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 12Diskuse
Sanitka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sanitka - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

OSTRAVA Neznámý řidič ráno v Šenově nedaleko Ostravy srazil dva lidi. Cyklistka na místě zemřela, chodec utrpěl těžká zranění. Řidič z místa ujel, nyní po něm pátrá frýdecko-místecká policie. Listopad je dosud nejtragičtějším měsícem v roce. Na silnicích zahynulo přes sto lidí.

"Řidič dosud nezjištěného vozidla na rovném přehledném úseku v zastavěné části obce nejprve srazil čtyřiadvacetiletého chodce. Poté přejel do protisměru a čelně narazil do jednačtyřicetileté cyklistky. Tu odhodil deset metrů před sebe na pravou stranu," popsal nehodu mluvčí frýdecko-místecká policie Ivan Žurovec.

Řidič ihned zastavil, ale jen proto, aby se otočil do protisměru a rychle z místa ujel, aniž by komukoliv poskytl první pomoc.

Sanitka záchranné služby původně vyjížděla pouze ke sraženému chodci. Zdravotníci až na místě o něco dál našli i sraženou cyklistku.

V Listopadu zahynulo na silnicích přes sto lidí

Pátek byl nejtragičtějším dnem na českých silnicích v letošním roce - podle policejních statistik zemřelo 12 lidí.
Listopad se zároveň stal v počtu úmrtí nejčernějším měsícem roku, na silnicích podle dostupných informací zahynulo 107 lidí.

Nejtragičtějšími měsíci letošního roku doposud byly červen a srpen s 94 oběťmi. Poslední listopadový pátek překonal ve statistikách 13. únor, který si na silnicích vyžádal deset lidských životů. V počtu mrtvých předčil i nejtragičtější víkendy letošního roku, při nichž zemřelo 23. a 24. února,
2. a 3. srpna a 1. a 2. listopadu pokaždé 11 lidí.

Od začátku roku pak zahynulo při dopravních nehodách 856 lidí. Dopravní expert Josef Tesařík z policejního prezidia nechtěl o příčinách zvýšeného počtu tragických nehod spekulovat. "Ta čísla jsou předběžná, mohou se ještě změnit - i když se bohužel asi změní spíše k horšímu. Zatím je z nich příliš obtížné usuzovat, proč počet mrtvých vzrostl," řekl. Dodal, že problematice se bude věnovat na úterní tiskové konferenci ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Celkový počet listopadových úmrtí na silnicích policie zatím nezveřejnila, kompletní statistiku bude mít k dispozici v příštím týdnu. Podle informací ČTK je mrtvých 107 a vážně zraněných 259.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že žena středního věku, která v době nehody byla v práci a rozvážela noviny, utrpěla při kolizi devastující poranění obličeje, zranění břicha, nohou a patrně také mozku. "Zraněný chodec byl při vědomí. Při nehodě utrpěl středně těžké až těžké poranění hrudníku," řekl Humpl s tím, že nyní je muž v péči lékařů havířovské nemocnice.

ČTK, Lidovky.cz
  • 12Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz