24. října 2007 10:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Říjnový sníh láme stromy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Mokrý sníh na Šumavě láme stromy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mokrý sníh na Šumavě láme stromy | foto: ČTK

MODRAVA Šumavské hasiče zaměstnává netradiční kalamita. Tedy alespoň uvážíme-li, že je teprve říjen. Mokrý těžký sníh, který od úterý napadl zejména v nejvyšších polohách Šumavy, začal lámat stromy. U Kašperských Hor dokonce padající strom částečně zasáhl osobní automobil, nikdo se v něm však naštěstí nezranil.

Na Šumavě už spadly pod tíhou mokrého sněhu na silnice desítky stromů. Řidiči by si měli podle silničářů i policistů dávat při jízdě pozor.

Podle pracovníka sušické správy a údržby silnic silničáři v nejvyšších šumavských polohách pracovali celou noc. "Vyjížděli kolem dvaadvacáté hodiny a jezdili celou noc, ráno nabrali sůl a drť a zase se vydali do terénu," řekl silničář.

Například na Horské Kvildě podle něj leží už kolem 20 centimetrů sněhu, v nejvyšších polohách stále sněží. Stromy spadlé pod tíhou mokrého sněhu vyjížděli hasiči likvidovat poprvé v úterý kolem 18:00 do Modravy, další kmeny odstraňovali ze silnic například mezi Rejštejnem a Čeňkovou Pilou, v Javorné, u Čachrova nebo u Dobré Vody.

Od dnešního rána už měli hasiči na Klatovsku dalších pět výjezdů. Byli u Kašperských Hor, nejméně osm kmenů blokovalo silnici mezi obcemi Milence a Hojsova Stráž. Dopravě překážely i stromy u Ostružna, několik stromů zatarasilo komunikaci u hotelu Vydra v Srní. Další stromy popadaly dnes časně ráno přes vozovku ze Srní do Rejštejne a poblíž Kremlova Mlýna, dodal mluvčí.
Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz