19. května 2014 13:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rodiče nechali kočárek s dítětem ve křoví. Hrozí jim 5 let vězení

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Na více jak 12 hodin opustili rodiče v Litomyšli na Svitavsku batole v kočárku... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na více jak 12 hodin opustili rodiče v Litomyšli na Svitavsku batole v kočárku... | foto: Shutterstock

LITOMYŠL Na více jak 12 hodin opustili rodiče v Litomyšli na Svitavsku batole v kočárku a šli do herny. Podchlazené dítě našli lidé náhodou v křoví. Dítě je v pořádku a v péči lékařů. Rodičům hrozí až pět let vězení, uvedla v pondělí policejní mluvčí Anna Štegnerová.

"Oběma za skutek, který nemá na Svitavsku obdoby, hrozí poměrně vysoký trest. Tím je odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. Případ bude již velmi brzy projednáván u soudu, jelikož je šetřen ve zkráceném přípravném řízení," řekla Štegnerová.

Rodiče nechali šestnáctiměsíční dítě na odlehlém místě v křoví. Muž, který v sobotu dopoledne venčil psa nedaleko hřbitova, zaslechl pláč. Našel opuštěné a podchlazené dítě. Zavolal městské strážníky a ti později informovali státní policii.

"Nezodpovědné rodiče se nám podařilo vypátrat po pár hodinách. Oba seděli v teple, v prostorách hned několika litomyšlských heren a barů, kam se údajně šli oba ohřát již v pátek kolem osmé hodiny večer," sdělila Štegnerová.

Později se ukázalo, že 40letý otec dítěte je v celostátním pátrání kvůli jinému trestnému činu. Muže si převzali ústečtí policisté. Třiadvacetiletá matka batolete je vyšetřována na svobodě.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz