16. září 2011 12:55 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rozloučení s Markem: Bez něj už to nebude ono

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Rodina, přátelé a veřejnost se  v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci naposledy rozloučili s hokejistou Janem Markem, který zahynul společně s dalšími hráči klubu Lokomotiv Jaroslavl při leteckém neštěstí v Rusku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina, přátelé a veřejnost se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci naposledy rozloučili s hokejistou Janem Markem, který zahynul společně s dalšími hráči klubu Lokomotiv Jaroslavl při leteckém neštěstí v Rusku. | foto: ČTK

JINDŘICHŮV HRADEC Tisíce lidí dorazily na rozloučení s hokejistou Janem Markem v Jindřichově Hradci. Marek minulý týden zahynul při leteckém neštěstí v Rusku.

Dlouhá fronta se před kostelem Nanebevzetí Panny Marie, kde se smuteční obřad konal, začala tvořit už kolem 9:00. Před bílou rakví se každý z lidí na chvíli zastavil a většinou položil na podstavec květinu nebo kytici. S věncem dorazili i Markovi spoluhráči, například Jiří Novotný, Karel Pilař, Pavel Janků, Petr Ton, Martin Štrba nebo Václav Pletka.

Fotbalovou asociaci zastupoval manažer reprezentace Vladimír Šmicer. Do kostela dorazili i zástupci města Jindřichův Hradec, kde Marek vyrůstal. "Znali jsme se odmalička, byl jako můj starší brácha. Bez něj už to nebude nikdy ono," řekl reprezentační útočník Novotný, jenž stejně jako Marek pochází z Jindřichova Hradce.

ČTĚTE TAKÉ


Smutná atmosféra kontrastovala s krásným dnem, typickým pro zářijové babí léto. Sluneční paprsky však nikoho v okolí jindřichohradeckého kostela příliš nehřály. "Byli jsme si navzájem na svatbě, to, co se stalo, je hrozná věc," řekl bývalý útočník Janků, jenž s Markem před lety nastupoval v Třinci.


On i pár nejbližších kamarádů z hokejového prostředí přijeli na rodinnou část pohřbu. Ta začala v kostele v poledne. Marek byl jedním z tří českých hokejistů, kteří minulou středu zahynuli při leteckém neštěstí v Jaroslavli.

Tragická nehoda Jaku-42

Letoun Jak-42 s hokejisty Lokomotivu se zřítil krátce po startu u jaroslavlského letiště. Na jeho palubě zahynuli téměř všichni členové týmu KHL včetně Marka, Josefa Vašíčka a Karla Rachůnka. V letadle cestovalo 45 lidí, havárii přežil jen palubní inženýr Alexandr Sizov. Pohřby Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka se ve Zlíně a v Havlíčkově Brodě konaly v předchozích dnech.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse