Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

S Milošem a Karlem do finiše

Výsledek závěrečného souboje prezidentské volby bude nejspíš těsný a jen troufalec by ho odhadoval.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN
Komunisti volí Zemana,
takže vás zcela chápu.... :-)
0 0
možnosti
V

Vladimir1950

21. 1. 2013 11:07
K panu "knížepánu"..
"Ač nazveš lejno růží,přec nikdy vonět nebude.."
0 0
možnosti
M

Misakovarova

20. 1. 2013 14:09
volíte za prezidenta ČR Karla
volíte za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga? Pak volíte člověka, který jako předseda TOP 09- strany, která se spolupodílela na prosazení zákonů ožebračujících důchodce, rodiny s dětmi, na návrhu školného, na neskutečném propadu státního rozpočtu o více jak 160 miliard Kč, na zhoršení sociální a zdravotní péče atd…
0 0
možnosti
K

Křivan

20. 1. 2013 13:46
nerozumím
nerozumím
0 0
možnosti
PH

Petr Hovorka

20. 1. 2013 14:47
Vysvětlím
Nejdříve tvrdíte, že Karlův rod měl VŽDY své pojistky na všech stranách. Když vidíte, že toto vaše tvrzení je nepravdivé, poznamenáte, že jej sice nemůžete dokázat, protože nemáte přístup do archivů KSČ, ale vlastně to není podstatné, protože výjimka jen potvrzuje pravidlo. Demagogie jako prase. Něco podobného se posluchači, alespoň podle mých představ, učili ve Večerní univerzitě marxismu leninismu, tedy VUMLu. Jen to nenazývali skutečným názvem, tedy demagogií, ale krycím jménem, marxistickou dialektikou. No a podporovatelka Zemana, herečka Bohdalová, je to ve VUMLu  učila. Předpokládám, že vysvětlení postačuje, Teď už musím jít něco smysluplného dělat.
0 0
možnosti
K

Křivan

20. 1. 2013 13:44
Děkuji. Ano ten rozdíl mezi
Děkuji. Ano ten rozdíl mezi Zemanem a Schwarzenbergem je do očí bijící. Posílat Beneše do Haagu je samozřejmě nonsens. Podle současných zákonů by totiž v Norimbergu nikdy nepadl žádný hrdelní trest a to by byl samozřejmě výsměch všem obětem druhé světové.Nevím proč mne urážíte, tím jste jenom zbytečně oslabil svojí argumentaci. Pokud sledujete diskuzi na ČP dlouhodobě, tak k Zemanovi jsem byl dost krutý.
0 0
možnosti
LN
Mediální tance kolem Benešových dekretů jsou projevem
snahy komunisticky orientovaných demagogů použít v předvolebním klání cokoliv, co by na protivníka (zde K. Schwarzenberga) prsklo kus špíny, na niž se ráda přilepí komunistická a národovecká klientela.Zeman dokázal "povznést" ČSSD k vysoké podpoře komunisticky orientovanou částí národa právě těmito metodami, výkřiky o "spálené zemi", dobře před zrcadlem nacvičenými tak, aby měly úspěch...
0 0
možnosti
KV
Co do toho taháte Filipa,
jakou budou hrát komunisté roli v další existenci našeho sátu je věcí voličů.       Tady jde o to, zda pravomoci prezidenta jsou nepodstatné neb one. Vliv a pravomoce prezidenta je v našem zřízení velké, záleží na aktivitě prezidenta. Jak Havel, tak Klaus nám to předvedli v dost drsné realitě.  Já porovnávám u obou kandidátů co od nich můžeme čekat, Zeman je zkušený politk s mnoha vadami, stejně tak Schwazeberg, ale v dnešní napjaté mezinárodní situaci, jak na poli ekonomickém, tak politicko mocenské vidím obsazení úředu prezidenta spíše vhodnou osobu ekonoma, než ikony uměleckého světa a přítele vyhnanců.
0 0
možnosti
PH

Petr Hovorka

20. 1. 2013 13:10
Hezký žert
nazývat bezskrupulozního populistu vhodným ekonomem. Promiňte, ale co ekonomické kroky jeho vlády? Podpora dnes již vybydlených montoven? Prodeje majetku Šloufovým kámošům za babku? I humor má snad své meze, tohle už je moc.
0 0
možnosti
K

Křivan

20. 1. 2013 12:52
podle sebe soudím tebe
Vyjimka potvrzující pravidlo. Nezadařilo se, neznám, ale nemá k dispozici archiv KSČ. Váš hloupý manipulátor
0 0
možnosti
PH

Petr Hovorka

20. 1. 2013 13:24
Kdo vás té demagogii učil?
Bohdalová ve Vumlu?
0 0
možnosti
K

Křivan

20. 1. 2013 12:42
Můžete nám pomalejším
Můžete nám pomalejším vysvětlit, proč názor kandidátů na Benešovi dekrety jsou trik Miloše Zemana? Vždyť dekrety a na ně navazující zákony patří k pilířům  české státnosti. Proto snad mají voliči právo znát názor obou kandidátů. Obzvláště zajímavé je to pro naše občany v pohraničí. 
0 0
možnosti
PH

Petr Hovorka

20. 1. 2013 13:19
Nevím zda má smysl odpovídat robotovi od Hrdličky,
Ale tady je citace Zemana z ČRo z roku 2002Moderátor (Jan Pokorný):Ta otázka zněla co si myslíte zejména o těch, kvůli kterým bývá mezinárodní dusno?Miloš Zeman, předseda vlády:Tak já si myslím, že to byly dekrety, které odrážely ducha té doby a jsou to podobné dokumenty, jako byly přijaty v řadě dalších evropských zemích po pádu nacismu. A my nemůžeme dnešním prismatem hodnotit ducha té doby. To je v podstatě totéž, jako kdybyste mustroval situaci, která se u nás odehrávala po třicetileté válce nebo jako kdybyste se vyjadřoval k popravě českých pánů na Staroměstském náměstí dnešním prismatem. Každý dokument, a Benešovy dekrety jsou takovým dokumentem, musíte posuzovat v daném historickém kontextu. Já jsem byl první politik, který jasně řekl, že Benešovy dekrety jsou vyhaslé a byl jsem za to mnohokrát kritizován a přesto jsem měl odvahu to říci prostě proto, protože si myslím, že je to pravda. Benešovy dekrety v té době byly odpovědí na plánovanou genocidu českého národa a není pravda, že zakládaly odsun a není pravda, že zakládaly mýtus kolektivní viny. V Benešových dekretech, když si je konečně přečtete, pane redaktore, není ani slovo o odsunu, protože odsun je definován článkem 13 Postupimské dohody a samozřejmě se netýkal jenom tehdejšího Československa, ale například i Polska a dalších zemí. A za druhé jestliže Benešovy dekrety vyjímají z konfiskace majetek antifašistů, pak se domnívám, že nelze mluvit o kolektivní vině, leda že byste tvrdil, že mezi sudetskými Němci, a to není pravda, byl nulový počet antifašistů.Doplním, že narozdíl od Klause, či Zemana, jsem použil citaci celou, a tedy v souvislostech. Je skutečně nemožné pochopit v čem je rozdíl?
0 0
možnosti

20. 1. 2013 12:42
Kníže vs Zeman
Kníže má pozitivní a negativní stránky. Zeman má negativní stránky. To není moc těžká volba. A jestli KS není občas rozumnět? Zemanovi je bohužel rozumět pořád. A hádat se kdo je nebo není víc Čech? V čem mi pomůže, když gauner, který bude sedět na hradě, bude můj český gauner?:) FČ
0 0
možnosti
J

Jaaanickanova

20. 1. 2013 11:52
je to Rakušák
Schwarzenberg je Rakušák. Ani nemluví česky. Slyšeli jste hymnu v jeho podání? To je ostuda! Takového prezidenta nechci!
0 0
možnosti
PH

Petr Hovorka

20. 1. 2013 12:19
Naopak, ten zpěv byl roztomilý a opravdový
Třeba sem nádherně pasuje:http://www.youtube.com/watch?v=gif_sSapap8
0 0
možnosti
SH

20. 1. 2013 11:51
Amnestii musí podepsat
Amnestii musí podepsat premiér.
0 0
možnosti
PH

Petr Hovorka

20. 1. 2013 12:38
Máte na mysli Zemana coby prezidenta
a Vojtu Filipa coby premiera? Tak to jo, to bude v pohodě....
0 0
možnosti