18. listopadu 2008 11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sahulovi vrazi jdou před soud

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 24Diskuse
Bývalý kytarista Tří sester František Sahula. (Snímek je z roku 2000) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý kytarista Tří sester František Sahula. (Snímek je z roku 2000) | foto: ČTK

PRAHA Policisté navrhli postavit před soud dva mladíky, které viní z vraždy hudebníka Františka Sahuly. Řekl státní zástupce Tomáš Milec. Obvinění podle policie Sahulu surově zbili a sebrali mu peníze. Hudebník pak svým zraněním podlehl. Oběma mužům hrozí 12 až 15 let vězení, případně trest výjimečný.

"Obdržel jsem od policie spis s návrhem na podání obžaloby," uvedl Milec. Přísnější trest oběma mužům podle něho hrozí kvůli tomu, že Sahulu údajně zavraždili zvlášť surovým způsobem a v úmyslu získat majetkový prospěch nebo z jiné zvlášť zavrženíhodné pohnutky.

Tělo známého kytaristy, zpěváka a skladatele, bývalého člena kapel Tři sestry a Synové výčepu, bylo nalezeno začátkem května v chatové oblasti Skuheř u Kamenice nedaleko Prahy. Údajné vraždě pětačtyřicetiletého Sahuly podle policie předcházel spor hudebníka s třemi mladíky v baru v Kamenici.

Muži si na něho prý počkali, a když Sahula po půlnoci opustil bar, tak jej prý přepadli. Dva z nich ho podle policie zbili tak surově, že zraněním hlavy v noci podlehl. Těžce zraněnému hudebníkovi prý sebrali přes 1000 korun a utekli. Sahulův obličej byl ranami údajně tak znetvořen, že policie měla problémy s jeho identifikací.

Sahula sám měl v minulosti problémy s policií, například prý kvůli neplacení alimentů. Na svém webu www.sahula.cz se dříve přiznal, že letos strávil dva měsíce ve vězení, kde složil řadu písní pro novou desku, kterou chtěl nazvat Nouzovej východ.

Sahula působil od roku 1991 ve skupině František Sahula & Synové výčepu, ale často hrál i se skupinou Tři sestry, jejímž byl opakovaně členem. Mimo jiné ho proslavil legendární videoklip Průša kapely Hagen Baden Lou Fanánka Hagena. Sahula v něm sehrál úchyla. Populární postavičku později využily i Tři Sestry na albu Průša se vrací. Kapela Tři sestry již dříve oznámila, že vydá album, kterým připomene Sahulovy písně. Celý výtěžek z prodeje alba má připadnout Sahulovým dětem.

Synové výčepu natočili čtyři řadové desky, poslední je Chlapecká 4, před časem ještě vyšel výběr největších hitů. BESTie OFF. Sahula také vydal dvě publikace Průša se nevrací aneb Hrál jsem ve Třech sestrách a Ve stádu je vlk.
Lidovky.cz
  • 24Diskuse