Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Senátor Dryml promluvil aneb Jak to chodí u zemanovců

„V ČSSD to má aspoň nádech demokracie, ve SPOZ je jednání brutální a křupanské,“ míní někdejší spojenec prezidenta Miloše Zemana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

K80a17r48e63l 79V41y15š53a12t64a

Sem tam by se dalo na obou najít
pár společných věcí, chlast, hulení, nezdravý způsob stravování, obhroublost, ale i vysoký intelekt, milování svých nepřátel (jedině ti nezradí), schopnost vyniknout v pravý čas a hlavně, oba si věřili, že vše co dělají je to nejlepší pro národ. I když se to hodně velké části nelíbí.
0/0
21.9.2013 22:47
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Pár společných věcí najdete u mnoha lidí,
Ti dva mají daleko víc odlišností než vlastností společných. Churchill své pití zvládal. Pracoval s informacemi profesionálně, dokázal si je zjistit a prověřit. Neobklopoval se kreaturami. Občany spojoval. Přečtete li si paměti obou těchto politiků, uvidíte ten naprosto propastný rozdíl. A to i v inteligenci, samozřejmě ve prospěch Churchilla. Ten nebyl povrchní a plytký jako je Zeman.
0/0
22.9.2013 11:06
Foto

K76a33r59e55l 51V63y93š12a71t24a

Každý kdo píše paměti
o někom slavném píše zaujatě, tak třeba z masového vraha Caesara (hleděno dnešní optikou) se časem vytvořil obraz někoho vyjímečně pozitivního. Statisíce obětí jeho snahy o světovládu mluví ale jasně. Každý vítěz je dějinami a pisálky pamětí časem glorifikovám. Měl jsem tu smůlu, že jsem jeden celý den strávil s egyptologem (vyškoleného s licencí na výklad historie Egypta) a byl jsem unaven jeho nadšeným výkladem o slavných faraonech kteří se proslavili např. uřezáním rukou desetitisíců zajatců. Třeba by při vítězství Hitlera za čas napsal nějaký pisatel pamětí o skvělém člověku s vynikající inteligencí. Zemana je třeba posuzovat pohledem dnešních dnů, dnešní politické situace a přání většiny občanů. To zatím hraje ve prospěch Zemana.
0/0
22.9.2013 14:08
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Ale no tak
Samozřejmě jde o paměti sepsané přímo Churchillem a Zemanem.
0/0
22.9.2013 20:00
Foto

K29a15r28e52l 44V63y95š22a21t14a

Napadá mi jen jedno jméno,
Churchill. I v našem případě je nutné vyhnat čerty s pomocí třeba ďábla. Nic jiného nám nezbývá, jsme na pokraji zkázy a snad ďábel, ještě nepoznaný, bude lepší než pekelníci pravice kteří se již předvedli v plné nahotě. Nejsme na tom tak dobře, aby jsme ještě jednou strávili vládu ožebračující občany. Už není kam couvat. Dobrou noc a hezký sny (o poctivé pravici nadšeně sloužící lidu této země).
0/0
21.9.2013 20:45
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Churchill je můj bezkonkurenčně největší oblíbenec
mezi politiky.  Jeho paměti čtu průběžně dokola. Byl vyjímečnou a často ve své době nepochopenou osobností. To ano. Ale byl také mistrem detailu. A nebyl populistou. Pokud by jste snad chtěl, pane Atasi, naznačit jeho možnou podobu s MZ. To si Churchill nezaslouží. Dobrou noc.
0/0
21.9.2013 21:38
Foto

Nindža Lidumil

Senátoru Drymlovi čest, sláva a lízátko
za objev Ameriky. Někdo by si třeba mohl myslet, že jen pokračují důsledky dávno profláklé nechuti Miloše Zemana věnovat část mozkové kapacity personální politice, a že se to teda jako nechalo čekat, ale ne...
0/0
21.9.2013 15:00
Foto

Brew74

Spolek Přátel Organizovaného Zločinu
Každý, kdo má vyšší IQ než houpací koník s upadlou hlavou, věděl dobře, co je zač tahle parta třetiřadých ksindlů a ruských agentů, která si dala jméno Bolšogo Vožďa přímo do názvu.Ale že psychopat Dryml (ano, ten bývalý bolševik, Rathův náměstek a autor nesmrtelné hlášky, že krást se může, ale musí zůstat nějaké drobky pracujícímu lidu) v té žumpě vypadá téměř jako slušný člověk, to by asi nikoho nenapadlo. To bude znamenat oslabení na hranici pěti procent, nezbývá než zatleskat, jak si soudruzi ten bahenní zápas dobře načasovali. Škoda jen, že nekandiduje bývalý idol tlačenkové lůzy Jyrka, ten mohl přijít celý v bílém a ubrat KSČSSD(z) další dvě tři procenta. 
0/0
19.9.2013 12:46
Foto

Josef Novak

nevím jestli jsou to agenti a
nevím jestli jsou to agenti a ksindlové, neznám je, ale podle tvého projevu bych dal ruku do ohně , že IQ tykve máš ty a na hlavě červené číro a tváříš se světově....
0/0
20.9.2013 5:22
Foto

Posluchač

Máte i nemáte pravdu,
ale obecně s Vámi souhlasím a myslím, že máte názory velmi podobné mým. Jen si nejsem jist, že ANO není pravicová strana (tedy pokuď to vůbec je strana). A přes všechny trestní oznámení, prohlášení,urážky a výkřiky bude mít Babiš určitě blíž k TOP 09 nebo ODS.
0/0
19.9.2013 12:15
Foto

K11a88r71e72l 23V32y49š30a91t97a

ANO není vyloženě pravicová strana,
teda na venek, kdo by se v téhle době hlásil k pravici, že? Ale podstatou je dost na pravo a myslím si, že se časem vyprofiluje na středopravici, ten střed bude hodně malinký, urvou část TOPky, KDU-ČSL a Zelených. A na pravici spolknou zbytky zklamaných voličů ODS. Když Babišovci přežijí ve sněmovně jedno volební období a nenechají se zlákat k nějaké bizardní koalici s ČSSD nebo TOPkou, budou mít velmi silnou opoziční roli. Tak jak to původně představoval John, než se mu rozklepal mozek vidinou prebend a podílu na moci. Babiš i přes výhrady které k němu mám není (doufám) zase takový mamlas aby si mohl myslet že s výše uvedenými stranami by mohl něčeho dosáhnout.  
0/0
19.9.2013 14:14
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Tak jste se od SPOZ hezky dostali k panu Babišovi
To už považujete i Vy, pane Atasi, SPOZ za podivnou společnost?
0/0
21.9.2013 13:48
Foto

K36a49r14e32l 22V19y81š37a95t73a

Protože Vás pane Hovorko nenechá spát skutečnost,
že neznáte můj názor na SPOZ , tak Vám vyhovím. Moc jsem se o SPOZ zatím nezajímal, ale z mých chabých poznatků o jejich kandidátce musím konstatovat, že kdyby se do vlády po volbách dostal např. nynější ministr dopravy, udělalo by mi to radost. To je asi vše čeho jsem si všiml, jinak jiné kadidáty mimo ty z nynější vlády moc neznám a ani mě nezajímají. Jak jsem již několikrát poznamenal, podporuji prezidenta a každého, kdo pracuje na tom, aby se do parlamentu nedostal žádný ODSák a TOPák. Každého, bez ohledu na politické zaměření.   
0/0
21.9.2013 17:01
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Děkuji za odpověď pane Atasi,
už mám jasněji. Vyhnání čerta třeba dáblem. Hlavně když nebude čert, že bude místo něj ďábel nevadí. Rozumím.
0/0
21.9.2013 19:38
Foto

K49a47r27e15l 61V11y30š20a45t76a

Loudíte zbytečně,
jmenovat nemá cenu, vyberte si podle svého gusta. Určitě je ale většina  lepší než kdo nám sedm let vládl. Tíha ohlodané malé zemičky bude už doufám jen na jiných stranách, než na ODS a TOP09. A je jedno kdo se do sněmovny z nových tváří dostane, morálně snad už nemůže být nikdo níž než tandem Kalousek a Nečas. Nevím kde jste získal poznatek že s SPOZ sdílím základní preference, jedinou mojí preferencí je podpora prezidenta a sen, že se nedostane ODS a TOP09 do sněmovny. Jinak je mi to jedno, levice určitě ovládne sněmovnu a jediná pravicová strana Svobodných pana Macha bude mít problém se dostat do sněmovny. Jinak na pravo není nikdo, kdo by stál za pozornost.
0/0
19.9.2013 11:40
Foto

K19a40r89e60l 69V86y60š85a42t28a

Pane Hovorko,
nedělejte ze sebe hlupáka, volte podle sebe a ne podle nějakého Atase. Jak jsem poznal z Vašich příspěvků, nejste žádný příznivec strany SPOZ (tak jako já) a tak Vám zbývá ještě kolem dvaceti možností. Vyberte si tak, aby jste nemusel navždy opouštět republiku. Ale když jste neutekl ani po sedmi letech hrůzovlády spolku co sama sebe nazývala pravicí, budeme se jistě ještě dále na stránkách ČP setkávat. Snad se podaří voličům navolit do sněmovny tolik poctivých a slušných aby nedocházelo k okrádání důchodců a placení milenek z veřejných prostředků.
0/0
19.9.2013 9:33
Foto

Prosím!
Alespoň některé významnější z oné  "spousty lidí vysoké kvality" byste nám prozradit měl a mohl. Kdo jsou ti mužové a ženy, na jejichž bedra bude možno složit tíhu odpovědnosti  za naši malou zemičku? Nenechávejte nás tápat v temnotách!Nebo snad ve své oblíbené straně (přesněji řečeno: straně, s níž sdílíte její základní preferenci) neddokážete oddělit zrno do plev?
0/0
19.9.2013 11:14
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Díky pane Atasi, už jsem se o Vás bál
Mé pochyby jste ovšem úplně nazaplašil. Jak to tedy prosím je s vedením a vůdci SPOZ? Jsou to lidé vysokých kvalit? Nebo jde o karieristy, mluvky, či agenty? Konkrétně pánové Štengl, Nejedlý, Mynář?Já totiž v době voleb neodjíždím a tak se musím odpovědně rozhodnout komu to dát. A nerad bych v případě špatného rozhodnutí odjížděl mimo republiku po volbách. Na vždy.
0/0
19.9.2013 8:29
Foto

Census

Tak Česko má k US
Tak Česko má k US protektorátu daleko. Stačí si zajet do Karlových Varů nebo se projít občas po Praze. Hned budeš mít jasno, komu a kam patříme. Je opravdu pozoruhodné, jak "pravicový" profesorissimus Klaus i jeho papírový "levicový" oponent a kolega z prognosťáku mají blízko k našemu východnímu bratru. A Kalousek a spol. sledují výhradně vlastní cíle, vystačí si sami. Spojeným státům, ať  již je tato země jakákoli, jsme naprosto ukradení. Po střední Evropě vždy bažili Němci a Rusové, Amerika má své zájmy jinde.
0/0
19.9.2013 6:47
Foto

Census

Strana SPOZ má jediné štěstí,
Strana SPOZ má jediné štěstí, a to že její potencionální voliči (až na pár výjimek) nečtou tyto internetové stránky (nejspíše ani nemají internet nebo možná neumí ani číst, jak jinak si lze vysvětlit 7 % volebních preferencí tohoto politického uskupení).  Po tomto rozhovoru by totiž její volbou svůj hlas znehodnotil jen naprostý pitomec. Senátor Dryml zařízl svou domovskou stranu jako vynošenou slepici. Sice mi není jasné, co si od toho slibuje, ale to je jedno. Nejspíše se chce pomstít za své odstavení do stranického komparsu. Každopádně není pochyb o tom, že na jeho slovech, ať již je motiv kálení do vlastního hnízda jakýkoli, je mnoho pravdy. Nic překvapivého ani nového však neříká. Blahoslavení chudí duchem, kdo si myslí, že SPOZ je levicová strana. To je asi tak stejně, jako je třeba Klaus pravicový. Pouhá vějička na naivní hlupáky. Jeden bývalý estébák (kariérista, komunista apod.) na levici, druhý na pravici a třetí mezi nimi. Voliči, vyber si.
0/0
18.9.2013 22:28
Foto

Josef Novak

Vítej  v Česku, US
Vítej  v Česku, US protektorátu ..... 
0/0
19.9.2013 5:27
Foto

Brew74

Který exkomunista či estébák kandiduje za pravici?
Prosím o jména, nerad bych někoho takového volil. (Pro upřesnění, za pravici považuji Svobodné, s přimhouřeným okem TOP 09, ODS; pravicí nenazývám jakékoli nezávislé severo-jiho-západo-východočechy, nacionální bolševičku Bobo ani spasitele velící zbořit vše.)Budete první, kdo mi napíše jméno. Zatím je exbolševik v pravicové straně něco jako yetti...
0/0
19.9.2013 13:53
Foto

Census

Dnes je situace jiná. Ale v
Dnes je situace jiná. Ale v Klausově ODS na počátku 90tých let vím minimálně o třech. Kočárník, Dyba, Klak. Dlouhý (ODA) byl rovněž ve straně. Jistě by se jich našlo více, ale to není podstatné. Kdo byl v StB, se již nikdo nedoví, spisy se jmény řídících důstojníků se likvidovaly jako první. Cibulka pak uveřejnil seznamy druhořadých a třetiřadých konfidentů. Informace, peníze a konexe měli po listopadu hlavně exponenti socialistické šedé ekonomiky, estébáci a nomenklaturní kádry, kteří navíc táhli za jeden provaz. Nepochybuji o tom, že udělali vše proto, aby rozkradli, co se dalo. A existoval jediný způsob. Chopit se iniciativy a jít do politiky. A jistě není třeba dodávat, že by byli naprostí idioti, aby v době, kdy měli lidé všeho levicového plné zuby, zakládali levicovou stranu. Rovněž bylo třeba vše zprivatizovat, ale do těch správných kapes. Byl to stejný scénář jako v Rusku. V lidské historii ještě nikdy nenastala situace, aby se vládnoucí vrstva dobrovolně vzdala svých priveligií. Takzvaná sametová revoluce nebyla výjimkou.
0/0
19.9.2013 20:06
Foto

Josef Novak

A co soustruh svazak Nečas?
A co soustruh svazak Nečas? Když bych si dal práci , další bych našel, ale k čemu by to bylo? Pravice nebo levice je vyráz ze století páry. Dnes se jedná o realisty a nerealisty , nezloděje a zloděje a tady jsou nerealisty a zloději všichni,  asi všichni! O jednom vím, kterému nejde o statsky a zlodějny a nemá potřebu vlastnit vilu v Monaku a ucet ve  švycarech. Tomu se malý zlodějíčci posmívají jak není světový a blbci , kterým uhranulo mainstremove červené číro se tetelí škodolibou radostí při každém jeho lidském projevu....
0/0
20.9.2013 5:20
Foto

Brew74

A jaká je tedy SPOZ strana?
Já bych je zařadil mezi komanče a socany...A jaká je domovská strana Drymla? KSČ, ČSSD nebo SPOZ? Ale svůj svinský charakter si konzistentně drží, to se musí nechat...
0/0
19.9.2013 14:47
Foto

Census

SPOZ je především
SPOZ je především klientelistická strana, napojená na řadu podnikatelských subjektů, čímž se v zásadě neliší od všech ostatních stran v tomto státě. Nástroj, jak se prosadit, je v jejím případě starý, dobrý, osvědčený populismus. Populista může být levicový nebo pravicový, podle toho, jak je naladěno jeho posluchačstvo. On sám pak může být přesvědčení zcela opačného. Důležité je oslovit frustrované voliče. Naslibovat, nalákat, apelovat na nejnižší pudy nebo naopak ušlechtilé ideály, naděje a přání.
0/0
19.9.2013 21:16
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Docela nutně potřebuji diskutéra pana Atase
Jsem totiž zmaten. Já mu uvěřil že SPOZ je to pravé ořechové. Že pod záštitou Velkého Zemana vznikla strana řízená a složená z obětavých a čestných lidí, kterým jde o blaho ostatních a ne o osobní moc, vliv a peníze.Jak to tedy sakra je? Přece to nemohou být gauneři? Atasi, kde jste? Potřebuji Vás. Vzbudil jste naději a ta najednou mizí.
0/0
18.9.2013 17:37
Foto

K24a72r20e73l 86D78v11o94ř40á35k 2818684264470

Neztracejte nadeji
Atas se jiste dostavi, kdyz ne dnes, tedy zitra ci pozitri, a zaplasi vase pochyby a zmatky. Pochybuji totiz, ze by zakolisal ve sve vire po precteni rozhovoru s jedinym zhrzenym "apostolem" (navic pochybne povesti).
0/0
18.9.2013 22:51
Foto

K64a62r70e65l 21V21y12š38a84t24a

Pánové Hovorko a Dvořáku,
jsem tady, rád že se Vám po mě stýská. Jen na upřesnění, jsem příznivec prezidenta Zemana a ne strany SPOZ, ta u mě patří mezi ty strany, které mají šanci vyhnat se svých korýtek pár šejdířů z ODS a TOP09. Těch je docela dost a je jedno kdo dostane hlasy voličů, hlavně ať je už vymazaná ODSka a oslabená TOPka. Jinak i mezi kandidáty SPOZ je spousta lidí vysoké kvality, ale také kariéristé, neschopní mluvkové a agenti jiných stran. A má pan Dvořák pravdu, SPOZ není vyloženě levicová strana, jak jsem již dříve psal, nebude brát skalní voliče ČSSD, bude paběrkovat mezi nerozhodnutými a shrzenými TOPkaři. Jeden uražený senátor Dryml, zatrpklý že nestojí v SPOZ na vrcholku pyramidy a proto zase dští síru nenávisti, stranu spatnou nedělá. Co k tomu dodat, špinil ČSSD a teď špiní SPOZ, u dlouholetého politika nic divného. Cítí asi konec politické kariéry.  Volby jsou za rohem a pak uvidíme. A abych Vás uklidnil, pánové, můj hlas bohužel propadne, v době voleb se budu potulovat mimo republiku a jen pozorovat jak dopadneme a co nás bude čekat v budoucnosti.
0/0
19.9.2013 8:18
Foto

Vladimir1950

Dryml.SPOZ..a ANO2011
Drymla si pamatuji z doby,kdy náměstkoval na MZ. Při "střídání stráží" po volbách dělal vše pro to,aby svému nástupci řádně znepříjemnil nástup..To už mluví tak trochu o tom, co je zač..Myslím si, že má příliš velké ego a podstatně méně sebekritiky vůči svojí osobě. Co se týká SPOZ, mám jen informace z okresní úrovně, bohužel už ty leccos naznačují. Když jsem viděl členskou zákaldnu, skládala se především z džívějších"kovaných" komunistů, které jiné strany odmítly,aby se nekompromitovaly. Tito  pánové a dámy využili skutečnosti,že nikdo nekontroloval jejich dřívější angazmá..Z toho pro mne vyplývá, že tyto osoby a SPOZ nikdy volit nebudu..A ještě nšco.Trochu jinými peripetiemi jsem se dostal k spolupráci s ANO2011. Dokud to bylo hnutí,vypadalo  nadějně. Situace se však prudce změnila při přechodu na stranu ANO2011. Okresní výbor si založilo a zvolilo (určitě demokraticky:-)) pár těch, co se znali, bez toho,aniž by se ptali členské základny. Nechalo si vše "požehnat" od vedení ANO2011 a pak teprve shánělo členy..Není to tak troch kách? A Babišovo angažmá ve prospěch knížepána v prezidentské volbě a jeho STB minulost? A jeho kličkování vpravo-vlevo? Děkuji,nechci! Takže opět vím, koho nebudu volit..P.S.:A lituji třeba paní ekonomku a právní koncipientku paní Věru Jourovou, kterou jsem donedávna považoval za soudného člověka: Možná, že až se probere, bude svého angažmá v ANO2011 hořce litovat..Ale třeba "peníze nesmrdí",kdoví...Na levici zůstala pro mne pouze jediná možnost,ČSSD. A ta,přes všechny její nedostatky, dostane můj hlas..
0/0
18.9.2013 13:25