8. června 2009 12:54 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sérii 'Rebelující dámy české hudby' zakončí ve čtvrtek Two Voices

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Two Voices | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Two Voices | foto: Reprofoto

PRAHA Poslední letošní koncert z cyklu „Rebelující dámy české hudby“, který se věnuje zajímavým ženským hudebním osobnostem, bude ve čtvrtek 11. června patřit výjimečnému spojení operního hlasu a hlasu šansonového.

Na straně jedné mezzosopranistka Edita Adlerová, známá ve světě klasické hudby nejen jako nejmladší Carmen české opery, a na straně druhé šansoniérka Jana Rychterová tvoří při společném vystoupení (pod značkou Two Voices) sladěné duo, které je zárukou skvělého zážitku, mistrného provedení a humoru. Zpívají písně pohybující se mezi žánry - spirituály, židovské a lidové písně, vlastní šansony i klasickou hudbu.

Na koncertě v pražské Městské knihovně zazní ale i známé skladby s původním textem Jany Rychterové, který jim dává překvapivé rozměry - například Turecký pochod, Humoreska, Ragtime, Šavlový tanec, Na krásném modrém Dunaji, sonáta Patetická a v neposlední řadě i třeba Frozen od Madonny či Money, Money od Abby, se kterou okouzlily na letošním nominačním večeru Českého lva.

Na koncertě je doprovodí houslista Vladimír Pecháček a perkusionistka Markéta Mazourová. Vstupenky jsou k dostání v Městské knihovně v Praze a síti Ticketportal v ceně 230 Kč včetně poplatku. Více info na www.taktika-muzika.cz nebo www.twovoices.cz.

kul, Lidovky.cz