1. března 2010 8:34, aktualizováno  13:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Silnice R10 je neprůjezdná, jinde brzdí dopravu počasí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Rychlostní silnici R10 u Mladé Boleslavi dnes ráno zablokovala nehoda kamionu. Jeho řidič narazil do středových svodidel. Silnice je obousměrně neprůjezdná.V ostatních částech republiky může dopravu komplikovat počasí.

Doprava, kterou policie kvůli nehodě odklání odklání, zablokovala centrum Mladé Boleslavi, všude se tvoří dlouhé kolony.

Policie musela počkat na speciální jeřáb z Prahy, určený k vyprošťování velkých nákladů. Po poledni se podařilo obnovit dopravu jedním jízdním pruhem směrem na Prahu. "Postupně bude zprovozněn i směr na Liberec, ale ještě to bude chvilku trvat," uvedl mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Kolize se stala krátce po 07:00 na 43. kilometru ve směru na Turnov. "Je to mezi odbočkou na Mladou Boleslav, Jičín a průmyslovou zónou. Kamion narazil do středových svodidel a blokuje oba směry," uvedl Mareš.

Doprava byla od Prahy odkláněna přes Mladou Boleslav a od Liberce přes průmyslovou zónu. "Situace je komplikovaná, protože objízdná trasa z R10 vede přímo přes centrum města," uvedl Mareš.

Tající sníh může namrzat
Ve zbytku republiky místy komplikuje jízdu počasí. Po rozsáhlém tání zůstávají na menších silnicích v Pardubickém kraji zbytky ujetého sněhu. Často jsou zledovatělé a vyskytují se hlavně ve výše položených a v lesních úsecích. Dnes ráno dosahovaly teploty v regionu až osmi stupňů nad nulou. Srážky nebyly zaznamenány, místy vál silný až nárazový vítr.

Kvůli silnému větru vyjížděli hasiči v Karlovarském kraji v noci na dnešek k sedmi případům, kdy vítr lámal větve, které pak zůstávaly na silnicích. Ráno to řekla mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová. Ačkoli silně foukalo, vítr nedosahoval síly vichřice.

"Nejvíce případů bylo na Karlovarsku, na Chebsku a Sokolovsku po jednom. Polámané stromy ale nikoho nezranily a nezpůsobily ani škody na majetku," popsala Ryvolová.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz