22. února 2010 8:44, aktualizováno  12:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Silnici R7 mezi Prahou a Slaným uzavřela ráno hromadná nehoda

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Hromadná nehoda - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hromadná nehoda - ilustrační foto | foto: Luboš PavlíčekČTK

KLADNO Rychlostní silnici R7 dnes mezi odbočkami na Lidice a Stehelčeves zablokovala hromadná nehoda. Postupně se tam střetlo 14 aut, jeden člověk byl při havárii zraněn. Účastníky hromadné nehody se stali i zasahující policisté a hasiči.

Hlavní tah z Prahy na Slaný byl více než čtyři hodiny uzavřen, policisté veškerou dopravu odkláněli přes Lidice, řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Informace o počtu havarovaných aut se od počátku různily. Policie nejdříve uvedla, že jich bylo 15, později počet zpřesnila na 11 a nakonec na 14.

Nehoda se stala kolem 07:00 mezi 7. a 8. kilometrem ve směru na Slaný, za odbočkou na Lidice. Na zledovatělé vozovce havarovalo auto, které skončilo mimo silnici. Řidič nezvládl řízení, nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky a vjel mimo komunikaci, kde narazil do billboardu, popsala okolnosti nehody Šteinerová.

Postupně do havarovaného auta narazily další vozy, převážně osobní auta. Obětí kolize se stali i policisté a hasiči, kteří na místě zasahovali.

"Mezi havarovanými auty bylo i vozidlo hasičů a policistů, narazil do nich řidič, který nezvládl řízení," uvedla mluvčí. Pravděpodobnou příčinou všech nehod bylo podle ní nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové byl při nehodě zraněn jeden člověk, skončil ve střešovické nemocnici. "Muž středního věku utrpěl středně těžký úraz hrudníku," uvedla.

Silnice je nyní průjezdná

Záchranáři přitom na místo vyjížděli celkem dvakrát. Při prvním zásahu ale nikoho ošetřovat nemuseli. "Poprvé byli na místo voláni v 7:20 a zjistili, že při nehodě nikdo nebyl vážně zraněn. Ženu s lehce pohmožděným ramenem po kontrole zdravotního stavu a po dohodě ponechali na místě," uvedla mluvčí.

Před 8:00 ale dostal dispečink informaci, že byli na R7 zraněni další lidé. "Z původní tísňové výzvy mělo být při nehodě více lidí zraněno. Záchranáři však ošetřili jednoho zraněného, kterého poté transportovali sanitkou do pražské střešovické nemocnice," dodala Janečková.

Řidiče, kteří k nehodě přijížděli od Prahy, zastavilo blikající policejní auto stojící napříč silnicí. Policisté ve žlutých vestách dopravu odkláněli na Lidice. Z úseku, který byl uzavřen, sváděli ke stejné odbočce auta v protisměru.

Vznikla zde tak nepřehledná situace: auta najíždějící na vedlejší silnici z obou směrů, gestikulující řidiči a mezi tím pobíhající policisté. Řada nákladních aut zůstala stát v uzavřeném úseku, protože by se na silnici neotočila. Odstraňování následků nehody skončilo podle Šteinerové v 11:25.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz