Slavia i Pardubice srovnaly krok

Ve druhém čtvrtfinále hokejové extraligy prvních dvou celků po základní části triumfovali domácí

PARDUBICE Hokejisté Pardubic po středeční porážce po nájezdech druhý domácí duel čtvrtfinálové série s Plzní zvládli. Všechny čtyři branky padly už v úvodní části, kdy si Moeller dvakrát vypracoval dvoubrankový náskok.

Pardubice-Plzeň 3:1 Domácí dávali jasně najevo, že chtějí vyrovnat stav série. V sedmé minutě nejdříve po Somíkově ideální nahrávce Havíř zblízka minul, ale vzápětí už od modré čáry pálil přesně a dostal Východočechy do vedení. Za 98 vteřin navíc z levé strany prostřelil Cháberu i Starý.

Plzeň potom začala více střílet a v 15. minutě i snížila, když Vostřák vymetl levý horní roh Lašákovy branky. Za 16 vteřin ale našel Tvrdík mezi kruhy Lojka a ten vrátil svou první trefou v extralize Pardubicím dvoubrankový náskok. „Prostě jsem zavřel oči a prásknul jsem to tam. Zaplaťpánbůh, že to tam spadlo,“ oddechl si Lojek.

Do druhé části nahradil Cháberu v hostující brance Francouz. Plzeň hrála přesilovku po Lojkově faulu, ale po akci Divíška s Pivkem musel zasahovat vyrážečkou plzeňský náhradník. V pokračující výhodě netrefil prázdnou branku Kovář.

Na stavu se nic neměnilo ani v závěrečné části. Plzeň sáhla už 166 vteřin před koncem k power play, žádný gól však už nepadl. „Pardubičtí jsou výborní, což jsme věděli. Jedeme domů za stavu 1:1 a musíme tam nechat všechno,“ líčil kapitán Plzně Martin Straka.

Branky a nahrávky: 7. Havíř (Tvrdík), 9. Starý (Koukal), 15. Lojek (Tvrdík) - 15. Vostřák (M. Straka). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bejček, Pešek. Vyloučení: 7:4, navíc Čakajík (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 8845. Třetiny: 3:1, 0:0, 0:0. Stav série: 1:1.

Slavia-Vítkovice 3:2 PRAHA Obhájci mistrovského titulu nezačali play off vůbec dobře, když slávisté ve středu podlehli doma Vítkovicím 1:5.

Včera si však Pražané fanoušky usmířili, když Ostravany porazili 3:2. Důležitý náskok si domácí vytvořili během úvodních 141 sekund, kdy vítkovického brankáře Štěpánka překonali Doležal s Beránkem. „Snažili jsme se o něco více než v prvním zápase. Naštěstí se nám podařilo dát i první dvě branky,“ přiznal kapitán Slavie Josef Beránek.

„Ty první dva góly rozhodly. Snažili jsme se z toho otřepat, ale oslabení nás utlumila. Pak se těžko dávají góly,“ chmuřil se ostravský obránce Petr Kuboš.

Vítkovicím dal naději ve 33. minutě Klimek, brzy však rozradostnil domácí obránce Sloboda. Jednatřicet vteřin před vypršením 60. minuty snížil Kuboš efektní kličkou na 3:2, Slavia si však už bez potíží vedení pohlídala.

„Stav série je vyrovnaný a je povzbuzující i náš výkon, který byl lepší než ve středu,“ chválil slávistický kouč Jiří Kalous. čtk, giv Branky a nahrávky: 2. Doležal (Drtina, Bednář), 3. Beránek (Kadlec), 37. Sloboda (Kadlec, Červenka) - 33. Klimek (J. Štefanka), 60. Kuboš (Hubáček). Rozhodčí: Hodek, Turčan - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:8, navíc Krstev (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6879. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1. Stav série:

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF ČESKÉ POJIŠŤOVNY

Slavia-Vítkovice stav série 1:1 Zápasy: 1:5, 3:2 Další utkání se hraje v pondělí 9. března ve Vítkovicích (18.00, ČT 4).

Pardubice-Plzeň stav série 1:1 Zápasy: 1:2sn, 3:1 Další utkání se hraje v neděli 8. března v Plzni (17.00, ČT 4).

Sparta-Zlín stav série 2:0 Zápasy: 4:2, 4:0 Další utkání se hraje dnes ve Zlíně (17.00, ČT 2). Litvínov - Karlovy Vary stav série 0:2 Zápasy: 2:3sn, 1:2sn Další utkání se hraje dnes v Karlových Varech (18.00).