Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slavia otočila zápas během 22 vteřin

První derby pražských „S“ v tomto extraligovém ročníku ovládla domácí Slavie.

Úřadující mistr rozhodl o své výhře před rekordní návštěvou sezony 10 185 diváků v druhé třetině, kdy se prosadili David Hruška a Jiří Doležal.

Slavia-Sparta 2:1 PRAHA Slavia začala i druhý domácí zápas v sezoně slavnostně. Ke stropu O2 Areny vyvěsila plaketu se jménem svého bývalého hráče Michala Supa a číslem 8, které následně oficiálně vyřadila ze své soupisky. V jejím úvodu se už slušně zaplněné hlediště v libeňské hale gólu dočkalo. „Mrzí nás, že jsme si neodvezli nějaký bod,“ řekl po zápase trenér hostí František Výborný. „Byli jsme rovnocenným soupeřem, v první třetině jsme byli lepší,“ dodal kouč.

Při Novákově vyloučení mířil nejprve Netík nad, ale o pár vteřin později Výborný tečoval Černoškovo nahození od modré čáry, a dočkal se tak premiérové branky po svém letním návratu ze zámoří.

Vedení hostů vyburcovalo Slavii ke zvýšení aktivity. Otočit zápas se jí podařilo bleskově - v rozmezí pouhých 22 vteřin. Nejprve vyrovnal Hruška, jemuž sparťanská obrana dovolila luxus dorazit si svou vlastní střelu a následně se po přečíslení prosadil Doležal.

„Za stavu 0:1 jsme zvýšili agresivitu, napadání a přineslo to dvě branky,“ vysvětlil slávistický asistent Jiří Kalous.

Ve 41. minutě měli blízko ke třetí brance Beránek s Hruškou, ale neuspěli stejně jako osamocený slávistický kapitán o čtyři minuty později. Sparta nedokázala potrestat ani častá vyloučení soupeře, a Slavia tak výhru uhájila.

Branky a nahrávky: 31. D. Hruška (Doležal), 32. Doležal (Bednář) - 23. D. Výborný (Černošek, Ručinský). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 10.185. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0