Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Slavia poprvé vyloupila Liberec

Ve čtvrtfinále je ale stav vyrovnaný 1:1 * Včera na ledě plály emoce, hosté se prý snažili zranit Nedvěda

LIBEREC/PRAHA Odjeli s tím, co chtěli. Před startem čtvrtfinále hokejové extraligy toužili slávisté ve dvojzápase v Liberci aspoň jednou zvítězit. A to se jim povedlo, když v sobotu přetlačili domácí 5:4.

Liberec jim však včera porážku vrátil, slavil po výhře 5:1, a stav čtvrtfinále je tak vyrovnaný 1:1.

Liberecký led byl pro slávisty dlouho zakletý. Až do soboty na něm nikdy v play off nevyhráli. A ani první čtvrtfinále se pro ně nevyvíjelo vůbec dobře. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky ve 38. minutě prohrávali 2:4.

Slávisté však předvedli velký obrat: po dvaceti sekundách snížili, v 53. minutě bylo vyrovnáno a o čtyři minuty později vystřelil výhru Lukáš Endál.

Čtyřiadvacetiletý útočník přitom strávil druhou polovinu sezony v prvoligovém Havlíčkově Brodu. Minulý týden jej ale Růžička povolal zpět do Slavie a Endál se nejprve podílel na postupu z předkola play off přes Karlovy Vary, v sobotu byl poté autorem rozhodující branky prvního čtvrtfinále.

„Je to trošku rozdíl, je to rychlejší, chytřejší. V Brodě jsme ale nějaký měsíc už play off hráli, takže mi to problém nedělá. Navíc jsem tam byl vytěžovaný,“ citovala ČTK Endála. Doležal dostal 2x5 minut Na Liberci bylo v sobotu vidět, že někteří hráči jsou nervóznější než slávisté. „Jak jsem říkal, my chceme hrát svoji hru. Oni celý zápas vedli, pak jsme to ale začali otáčet. Logicky přijde na domácí tým nervozita, diváci je ženou dopředu,“ přemítal Endál.

Chuť si však Severočeši spravili včera. Slavii zničili čtyřmi góly v přesilových hrách. Přesto byli domácí po zápase pěkně naštvaní. Kapitán Petr Nedvěd totiž musel odjet do nemocnice s poraněným kolenem. To trefil slávistický útočník Jiří Doležal ve 48. minutě za stavu 4:0.

„On už tak tři nebo čtyři střídání lítal a chtěl někoho trefit. Bylo to na hranici zranění a to musí rozhodčí vidět a pískat. Na Méďu (Nedvěda) šel už asi o deset vteřin dříve a poté ho nečistě trefil do kolena,“ zlobil se liberecký forvard Andrej Podkonický, který se rozhodl ztrestat slávistu pěstmi.

Doležal potom putoval do sprch, dostal dva tresty na pět minut a do konce utkání, a příští zápas tak bude muset nuceně vynechat.

Podle slávistů však Nedvěd pak nadával hráčům i trenérům hostů u jejich střídačky. Ze své dokonce hodil na tu soupeřovu lahev s pitím. Slavia je podle všeho připravena poslat podnět komisi rozhodčích nebo disciplinární komisi. „Nebyla to jen jedna lahev, která přiletěla. Teď po zápase bych to ale s horkými hlavami nehodnotil,“ řekl asistent trenéra Jiří Čelanský.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...