Slavia se rozloučila porážkou

LILLE Přestože bojovali, další porážce se nevyhnuli. Fotbalisté Slavie se rozloučili s nepovedeným podzimem a účinkováním v Evropské lize prohrou 1:3 ve francouzském Lille.

Domácí rozhodli o své výhře do poločasu, kdy se trefili Cabaye a Gervinho. Po pauze sice snížil Vlček, ale v závěru definitivně pojistil postup Lille do jarní fáze evropských pohárů Obraniak. Červenobílí, kteří už dříve ztratili naději na postup, tak zakončili svoji skupinu bez jediného vítězství.

„První dvě branky jsme domácím v podstatě darovali. Věděli jsme o jejich ofenzivních kvalitách a snažili se na to připravit. Marně. Brzy jsme prohrávali a tak kvalitního soupeře je opravdu těžké dotahovat.“ zlobil se kouč Slavie Karel Jarolím. Navzdory mrazivému počasí nachystali pořadatelé solidní trávník, který nebránil otevřenému fotbalu. Domácí museli zvítězit, aby se bez ohledu na výsledek druhého duelu kvalifikovali do vyřazovací fáze, slávisté zase mohli hrát uvolněně, protože jim šlo stejně jako před rokem proti Ajaxu už jen o čest.

I když Slávisté do poločasu prohrávali, neustále předváděli bojovnost a vůli postavit se nepřízni osudu. „Když jsme snížili na 1:2, svitla nám naděje. Měli jsme slibnou standardní situaci a několik závarů. Kdybychom srovnali, psychická výhoda by byla na naší straně. To se bohužel nepodařilo, a navíc jsme dostali třetí gól. Pak už bylo rozhodnuto,“ vysvětloval Jarolím.

Ani nechtěl spekulovat, jak moc jeho tým poznamenala dvoutýdenní pauza plná tréninků, avšak bez zápasového zatížení. „Samozřejmě bychom byli raději, kdybychom z toho nevypadli, ale nedalo se nic dělat a museli jsme se s tím vypořádat. Ty situace, které se podepsaly na obdržených brankách, neměly s přestávkou vůbec nic společného,“ připustil Jarolím.

***

Lille 3 Slavia Praha 1

Branky: 25. Cabaye, 39. Gervinho, 80. Obraniak - 56. Vlček. Rozhodčí: Kaasik - Leevand, Koiv (všichni Estonsko). ŽK: Balmont - Hubáček, Janda. Diváci: 15 358. Poločas: 2:0. Lille: Landreau - Vandam, Rami, Chedjou, Beria - Balmont, Mavuba, Cabaye (46. Dumont) - Frau (81. De Melo), Obraniak, Gervinho (68. Hazard). Slavia: Romanovs - Krajčík, Hošek, Čelůstka, Hubáček - Grajciar, Ragued, Janda (84. Belaid), Trubila (73. Šenkeřík) - Vlček (87. Naumov), Hloušek. Další výsledek: Janov - Valencie 1:2 (51. Crespo - 45. Bruno, 90.+5 Villa). KONEČNÁ TABULKA SKUPINY B 1. Valencie 6 3 3 0 12:8 12 2. Lille 6 3 1 2 15:9 10 3. FC Janov 6 2 1 3 8:10 7 4. Slavia Praha 6 0 3 3 5:13 3