Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slavia v úzkých. Kde je dno?

Fotbalisté z Edenu nad Ústím vedli a hráli přesilovku * Po remíze 1:1 se ale sestupových starostí nezbavili

BOJ NA DNĚ LIGY

TEPLICE Zoufalé časy fotbalové Slavie pokračují. Cynicky řečeno, konečně má také něco společného se slavným FC Liverpool. Oba kluby, zvyklé pohybovat se dříve v mnohem vyšších sférách, zůstávají ve svých ligových soutěžích nebezpečně blízko posledního místa.

Přirovnání k anglickému gigantu tak může Slavii momentálně těšit jen těžko. Na podzim v Teplicích už jednou prohrála, teď si ze stejného místa odvezla remízu 1:1 s Ústím nad Labem, které má na severočeském stadionu náhradní domov. „Měli jsme penaltu, hráli přesilovku, dostali se do vedení. To jsme měli dotáhnout,“ zrekapituloval trenér Slavie Michal Petrouš, co hrálo ve prospěch hostů.

Jenže Slavia se dávno odnaučila vítězit a včera to znovu potvrdila. Kde se nachází dno? musí se ptát dál. Po vyrovnané partii s ligovým nováčkem jen díky lepšímu skóre unikla pádu na první sestupovou příčku, která patří právě Ústí.

Sprcha v hledišti i na hřišti Oba soupeři se potkali během jediného týdne podruhé. Slavia nedokázala navázat na úterní vítězství 3:2 v domácím poháru, v lize alespoň po dvou kolech konečně vstřelila gól. Podstatnější je, že bez vítězství zůstává osm kol od začátku srpna, kdy zvítězila v Brně.

Tentokrát jí nepomohlo ani vyloučení ústeckého obránce Janů, po kterém Slavii zbývalo 35 minut na využití přesilovky. Naděje, že by mohla na teplickém trávníku sebrat lepší výsledek, trvala krátce.

Po Valentově ruce dostala Slavia možnost kopat penaltu, s níž si poradil její jediný spolehlivý střelec Kisel. „Já si nemůžu stěžovat. Hrál bych proti nim klidně zase za týden,“ tvrdil slovenský záložník, který dvě trefy proti Ústí zaznamenal už při pohárovém duelu. Z týmového hlediska už tolik nadšený nebyl. Vlastně vůbec ne. „Je to neomluvitelná ztráta,“ volil Kisel daleko příkřejší slova. Když skóroval z pokutového kopu, fanoušci hostů začali okamžitě rozdělávat světlice. Pořadatelé je na oplátku pokropili v chladném počasí vodou z hasičské hadice. O necelé dvě minuty později přišla sprcha také na trávníku, při níž Slavia lacině přišla o vedení. Ústecký brejk zakončil nepokrytý útočník Krbeček. Bez debat spravedlivé vyrovnání. Podceňované Ústí zvlášť před přestávkou dokázalo dostat soupeře několikrát do úzkých. Nakonec Slavia mohla mluvit o štěstí, že udržela remízu.

Její bývalý trenér Karel Jarolím si stihl vyjednat nové angažmá a vyhrát první utkání se Slovanem Bratislava ve slovenské lize. Klub, který vedl v minulých pěti letech, ale neumí ani bez něho zastavit útlum. Jeho nástupce Petrouš se vítězného pocitu v lize na druhý pokus nedočkal. Povzbudivý výsledek by Slavia nutně potřebovala. Zkusit to musí zase příští víkend proti Českým Budějovicím.