Slavii poslal do finále Růžička junior

PRAHA Hokejisté Slavie mohou i letos pomýšlet na mistrovský titul. V napínavém pátém semifinále zdolali Plzeň na nájezdy, když se při nich jako jediný trefil Vladimír Růžička mladší.

Slavia–Plzeň 6:5sn Dramatický zápas s bláznivými zvraty. Takový byl včerejší duel vO2 areně. Kapitán Plzně Straka po čtvrtém utkání slíbil plzeňským fanouškům, že sérii ještě na západ Čech vrátí. V čase 59.59 sice vyrovnal na 5:5, ale jeho formace v prodloužení nápor nevyužila. I na nájezdy nastoupili tři nejproduktivnější hráči Plzně, jenže Vostřák, Straka ani Vlasák Nerudu nepřekonali. Jediný, kdo svůj nájezd proměnil, byl totiž syn hlavního kouče Slavie.

Mistr doma začal ve velkém tempu, když ve 22. minutě vedl už 4:1. v tu chvíli už nikdo nevěřil, že by Plzeň mohla zápas zdramatizovat.

Jenže pak přišlo velkých deset minut Plzně, ve kterých vstřelila tři góly a vyrovnala na 4:4. Nejkurióznější byl třetí gól hostí, který si nedopatřením vstřelil Červenka. „Naposledy jsem se puku dotkl ve středním pásmu. Když jsem slyšel řev „gól“, tak jsem se spoluhráčů ptal, jestli mám asistenci a oni mi řekli, že jsem ho dal já,“ smál se Matějovský, kterému byl gól připsán.

Branky a nahrávky: 10. Bednář z tr. střílení, 15. Červenka (Kadlec), 19. Bednář (Červenka), 22. Beránek (Vondrka, D. Hruška), 45. Bednář (Červenka), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. - 11. Jan Kovář (Redlihs, Cartelli), 23. Cartelli (Dvořák, Jan Kovář), 29. Matějovský, 33. Adamský (Chábera), 60. M. Straka (Vlasák, Smrek). Rozhodčí: Minář, Mikula - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 9:9, navíc Vašíček, Endál - J. Nedvěd, Redlihs všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 15.176. Třetiny: 3:1, 1:3, 1:1 - 0:0.