Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Slavii zařídil body až náhradník

JABLONEC Po další zvládnuté prověrce poskočila fotbalová Slavia opět blíž k titulu. Vedoucímu týmu ligy se postavil Jablonec, který byl v předchozích třech jarních kolech zatím stoprocentní. Po včerejšku už jeho vynikající bilance neplatí.

Červenobílí si ze severu Čech odvezli vítězství 2:1. Před druhou Spartou, která má dnešní dohrávku s Brnem k dobru, mají třináctibodový náskok. „Pro nás se ale nic nemění. Čím víc se bude blížit konec, tím bude naše šance větší, ale musíme dál vyhrávat,“ řekl kouč Slavie Karel Jarolím.

Největší radost mohl mít tentokrát z toho, jak se mu vydařilo střídání. V 81. minutě poslal na hřiště rozhodnout Tomáše Pekharta a mladý útočník úkol splnil o šest minut později.

Když zápas směřoval k remíze, vydal se hladový náhradník ke sprintu přes téměř půlku hřiště. Měl při něm víc sil než jablonečtí obránci, kteří jeho přesně zakončené sólo nestíhali zastavit. „To byla naše fatální chyba. Když jsem potom hráče viděl v kabině, bylo mi jich až trochu líto,“ mrzelo jabloneckého trenéra Františka Komňackého.

Předtím se zase ukázalo, že v sestavě Slavie nejvíc vyniká její levá strana, kde se skvěle doplňovali Švento s Černým. V Jablonci přetočili tradiční postavení - zatímco Černý se stáhl do obranné čtveřice, Švento se postavil do zálohy. I taková variace fungovala.

Pokračování na straně 22

Dokončení ze strany 24

Do vápna oba střídavě poslali několik slibných centrů, z nichž se ujal pouze jeden. Ve 41. minutě začal svižnou kombinaci Černý, Švento ji vyšperkoval přesným pasem, který spadl před Pavla Fořta. Ten k prvnímu ligovému gólu po návratu do Slavie došel pohodlnou dorážkou zblízka.

Pro Jablonec zase odvedl dobrou službu David Lafata. Dlouho neviditelný útočník dokázal zabrat ve správnou chvíli. Po hodině hry se zorientoval ve skrumáži před Vaniakem a vyrovnal z podobného místa jako Fořt.

V úvodní čtvrthodině přitom všechno nasvědčovalo tomu, že se zrodí nejčastější výsledek ligového jara - bezbranková remíza. Na trávníku nebylo prakticky co sledovat. Mohla za to především hustá mlha. Když se její chuchvalce na jablonecké Střelnici rozplynuly, diváci rychle poznali, že o nic podstatného nepřišli.

Hasiči museli kropit diváky I poté to dlouho vypadalo, že Slavia jen vyčkává, co na domácí půdě v této sezoně pouze jednou poražený Jablonec předvede. Snažení Severočechů před Vaniakem by zase pomohlo, kdyby si slávistický gólman přemístil tyče o pět metrů vedle.

Kromě gólového momentu se zastřeloval také Fořt. V 15. minutě ještě jeho dorážka proletěla těsně vedle pravé tyče, to ale zaplněnému sektoru slávistických fanoušků nemuselo vadit. Navzdory tomu, že pořadatelé několikrát dali pokyn hasičům, aby hostující příznivce pokropili kvůli zapalování dýmovnic studenou sprchou. Konečné skóre je v nevlídném počasí přece muselo zahřát.

***

FK Jablonec 1

Slavia Praha 2

Branky: 60. Lafata - 41. Fořt, 87. Pekhart. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Lakomý. ŽK: Loučka, Pavlík, Kučera - Hošek. Diváci: 4106. Poločas: 0:1.

Jablonec: Zich - Zábojník, Pavlík, Kučera, Hamouz - Haurdič (85. Michálek), Loučka, Valenta (83. Černý), Hloušek -Klapka - Lafata.

Slavia: Vaniak - Hubáček, Hošek, Brabec, Černý - Janda (71. Grajciar), Trapp, M. Jarolím (70. Ivana), Belaid, Švento -Fořt (81. Pekhart).

HODNOCENÍ LN

** ***

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...