14. června 2010 11:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Slunečníky vyměňte za deštníky. Nejhůř bude ve středu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Prudká bouře ochromila večer veřejnou dopravu v Brně.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prudká bouře ochromila večer veřejnou dopravu v Brně. | foto: ČTK

PRAHA Tropické počasí na nějaký čas opustilo Českou republiku. Čeká nás deštivý týden s teplotami maximálně okolo dvaceti stupňů Celsia. Na středu meteorologové předpovídají silné srážky hlavně pro jih republiky, kde může spadnout až 23 milimetrů srážek. Přeháňky budou po celý týden.

Český hydrometeorologický ústav hlásí pro pondělí teploty mezi 16 až 22 stupni Celsia. V 1000 metrech nad mořem je okolo 12 stupňů. Nad dvacet stupňů ale vystoupají teploty v průběhu týdne už jen v úterý a v pátek, kdy se teploměr vyhoupne lehce nad dvacítku. Naopak nejchladnější bude noc na úterý, v některých místech může být jen pět stupňů.

Polojasná obloha vydrží ještě v pondělí a v úterý. Pak už bude zataženo. A znovu budeme muset vytáhnout deštníky. Dešťové přeháňky nás potrápí po celý týden a zlepšení nepřijde ani o víkendu. Bouřky ale budou spíše výjimečné.

Je po letním počasí. Vrátily se déšť a zatažená obloha. Podívejte se na aktuální předpověď počasí.


Lijavec na jihu Česka
Nejvíce pršet bude ve středu zejména na jihu republiky. Počasí tam totiž bude ovlivňovat zvlněná studená fronta. Meteorologové hlásí, že v polovině týdne spadne 2 až 23 milimetrů srážek. Zesílí také vítr, který bude dosahovat rychlosti čtyři až osm metrů za sekundu.

Hezčí počasí nepřinese ani víkend, čekají nás občasné přeháňky a teploty mezi 14 až 19 stupňů.

Meteorologové zrušili výstrahu pro Plzeňský kraj, kde hrozily silné lijáky a možné povodně. Žádná z hladin řek ale výrazně nestoupla, protože deště nebyly tak silné, jak odborníci předpokládali.

hsHelena Stinglová
Najdete na Lidovky.cz