31. května 2010 15:20 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Smrt zpěváka Petra Muka byla podle policie nešťastná náhoda

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Petr Muk (na archivní fotografii z roku 2007). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Muk (na archivní fotografii z roku 2007). | foto: Lidové noviny

PRAHA Za nešťastnou událost dnes označila policie úmrtí zpěváka Petra Muka, který před týdnem zemřel ve věku 45 let. Lidé se s Mukem mohou rozloučit ve čtvrtek v pražském Divadle Broadway.

Organizátoři smuteční slavnosti čekají velký zájem o účast, divadlo proto bude po dobu jejího konání uzavřeno. "Veřejnost však může sledovat samotný akt na plazmových obrazovkách, které budou rozmístěny v pasáži Broadway," oznámila dnes ČTK mluvčí Divadla Broadway Martina Jandová.

"Šlo o nešťastnou událost," řekl dnes ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan; žádné bližší podrobnosti uvést nechtěl. "Věc dál nebudeme komentovat," prohlásil.

Příčinu úmrtí hudebníka, který zemřel jen pár dní po vydání svého nového alba V bludišti dnů, nesdělila ani rodina. Muk se v minulosti léčil s depresemi.

Vchod do Divadla Broadway bude pro účastníky rozloučení se zpěvákem otevřen od 8:00. Lidé budou mít možnost v sále položit květiny, poté by měli sál opustit a umožnit příchod dalším Mukovým fanouškům. Asi půlhodinový smuteční akt začne v 9:30, po jeho skončení pořadatelé opět dveře otevřou a umožní lidem psát kondolence do připravených knih.

Pohřeb zesnulého zpěváka se odehraje stejný den, avšak pouze v úzkém rodinném kruhu. "Plníme přání Petra o způsobu pohřbu a sami tuto událost pojímáme bez společenských klišé," oznámila dnes ČTK jeho sestra Dagmar Maříková. "Kdo měl Petra opravdu rád, se s ním může rozloučit v duchu, ve svém srdci nebo jiným svobodným způsobem," dodala.

Pohřeb zesnulého zpěváka se odehraje stejný den, avšak pouze v úzkém rodinném kruhu. Lidé na Muka mohou zavzpomínat také v pražských Havlíčkových sadech na Vinohradech. Pietní místo skoro uprostřed parku známého jako Grébovka po dohodě s rodinou dva dny po Mukově smrti vyčlenila radnice Prahy 2.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz