16. února 2009 15:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sněžit bude dál a ještě se ochladí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Mráz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mráz | foto: Lidové noviny

PRAHA Do konce pracovního týdne budou teploty v České republice klesat. Ty noční spadnou ve čtvrtek a v pátek až pod minus deset stupňů Celsia, nejvyšší denní by v pátek neměly přesáhnout průměrně minus čtyři stupně Celsia. Po celou dobu by také podle meteorologů mělo sněžit.

Postupně oteplovat by se mělo začít až v neděli, počátkem příštího týdne by již denní teploty mohly být nad nulou.

Protože má sněžení dnes a v úterý doprovázet i vítr, vydal dnes Český hydrometeorologický ústav výstrahu na sněhové jazyky a závěje, které se mohou tvořit kdekoli v zemi.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí

Meteorologové očekávají, že v noci na úterý a v úterý přes den napadne v nižších polohách pět až 15 centimetrů, na horách až 30 centimetrů nového sněhu. Během úterního odpoledne bude sněžení přecházet v místní přeháňky, na horách ale bude sněžit stále vytrvale.

Zima se nevzdává: Pondělní nehoda na Plzeňsku


Nejchladnější dny z celého tohoto týdne by měly být čtvrtek a pátek, kdy by přes den mělo být minus šest až minus dva stupně Celsia, v noci pak minus osm až minus 12 stupňů Celsia. Na horách a na sněhové pokrývce může ale být při jasné obloze v noci ještě chladněji.

Dnešní nejnižší ranní teplota byla naměřena na Lysé hoře, kde bylo minus 11,5 stupně Celsia. V následujících dnech se bude nadále ochlazovat. Ještě na začátku minulého týdne byla průměrná teplota kolem bodu mrazu, v jeho druhé polovině už poklesla na minus tři stupně Celsia; odchylka od dlouhodobého průměru byla v těchto dnech minus tři stupně. V následujícím týdnu se bude průměrná teplota vzduchu pohybovat kolem minus pěti stupňů Celsia.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz