30. prosince 2008 19:08 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Sníh navezli, tak proč ne kámen?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse

Ad LN 30. 12.: Letos vyrobili sníh na místě

Jsem kameník z žuloveho lomu. Ubývá nás - mnoho úředníků, málo kameníků.Též odbyt letos klesl. Je proto třeba uspořádat propagační akci. Žádám tímto pražský magistrát o povolení uspořádat propagační těžbu na Pražském hradě či na Výstavišti. Nebude-li na místě vhodné podloží, kámen dovezeme např. ze Zadova.
Je třeba si uvědomit,že zatímco do lomů přijde jen úzký okruh fanoušků těžby kamene, v Praze přijdou i diváci, pro které to není oblíbená kratochvíle. A nebude to jen Praha, ale i Stockholm, Oslo, Düsseldorf... Pro popularitu tohoto odvětví udělá jedna akce v Praze více než deset akcí v lomech.
Pane Béme, viďte, že mi to povolíte. Vždyť oba lezeme po skalách - Vy v Himálaji, já v lomu. Samozřejmě též prosím o státní dotaci a věřím,že akci zaštítí nějaký vrcholný politik. Bude-li mému nápadu nakloněno veřejné mínění, snad to bude Jiří Paroubek. Nebo aspoň hlavní klimatolog. Vytěžené jámy se pak mohou použít jako stanice metra či úložiště vyhořelého jaderného paliva. Nebo na oboje,to by bylo vůbec nejlepší.
Samozřejmě chci být šéfem celé akce, a tak všechny prosím - neříkejte nic před slečnou Neumannovou a panem Jindrou. Předem děkuji.
Martin Novák, kameník, Plzeň
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz