8. února 2010 14:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Snowboardista, který srazil lyžařku na Ještědu, se přihlásil policii

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Hory (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hory (Ilustrační foto) | foto: ČTK

PRAHA/LIBEREC Policie našla snowboardistu, který na začátku roku srazil na Ještědu lyžařku a ujel. Pomohla jí k tomu výzva v zahraničním tisku, po které se německy mluvící muž sám přihlásil. Hrozí mu až dva roky za mřížemi. Žena totiž skončila s těžkými poraněními v liberecké nemocnici.

"Na základě výzvy české policie v deníku Sächsische Zeitung se přihlásil na policii v Žitavě 16 letý mladík, který byl účastníkem této nehody. Sám při ní utrpěl také zranění - zlomeninu nohy. Lékařskou pomoc vyhledal až na území svého státu," informovala mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. První výslech podle ní údajného pachatele čeká koncem týdne.

Mladík je přitom podezřelý z těžkého ublížení na zdraví a může strávit až dva roky v cele. Protože navíc podle prvních zjištění policie z místa nehody ujel, může se zpovídat i z neposkytnutí první pomoci.

67letá lyžařka přitom musela být po srážce hospitalizována v Krajské nemocnici v Liberci. Kromě mnoha pohmožděnin měla zlomenou nohu a ruku. Lékaři také odhadovali, že ji vzhledem k vyššímu věku čeká několikaměsíční léčení a rehabilitace.

Podle Suchánkové je však vyšetřování nehody teprve v počátcích. "Teď se budou zjišťovat všechny okolnosti a to, zda šlo skutečně o trestný čin nebo o nešťastnou náhodu," řekla LN mluvčí.

Fakt, že se policii muže podařilo najít, Suchánková pokládá za úspěch. Výzvy do zahraničních novin totiž policisté nedávají každý den. "Není to moc běžné, protože nemáme moc takových událostí," vysvětlila. "Zkusili jsme to a vyšlo to," dodává.

Případ je přelomový i z toho důvodu, že se i díky němu začala liberecká policie více zajímat o dění na sjezdovkách. Skiareál na Ještědu teď hlídají přímo v terénu městští strážníci na lyžích.  

Najdete na Lidovky.cz