Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Špaček dvěma body zařídil výhru Buffala

NEW YORK Český obránce Jaroslav Špaček byl ve čtvrtečním utkání NHL hlavním strůjcem vítězství hokejistů Buffala Sabres 3:1 nad Floridou.

V zápase dvou týmů bojujících o postup do play off Špaček ve 4. minutě otevřel skóre, když překonal brankáře Tomáše Vokouna střelou zápěstím z mezikruží. V 18. minutě si pak připsal asistenci u vítězného gólu na 2:1 poté, co předtím za Floridu vyrovnal jiný Čech Michal Řepík, který byl teprve ve čtvrtek dopoledne povolán z farmy v Rochesteru.

Buffalo tak v tabulce Východní konference na desátém místě ztrácí bod na devátou Floridu a dva body na sedmé New York Rangers a osmou Carolinu. „Byl to nejdůležitější zápas v sezoně. Potřebovali jsme vítězství, abychom se vrátili zpátky do kontaktu s osmičkou,“ prohlásil kapitán Sabres Craig Rivet.

„Ale k postupu do play off vede ještě dlouhá cesta,“ doplnil Thomas Vanek. čtk Výsledky: Boston–Ottawa 5:3 (45. a 60. Kessel, 4. Ward, 7. Axelsson (KREJČÍ), 11. Kobasew - 13. a 50. Spezza, 47. Schubert), Buffalo–Florida 3:1 (4. ŠPAČEK, 18. Paille (ŠPAČEK), 58. Vanek - 10. ŘEPÍK. VOKOUN odchytal za Floridu 59 minut, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent, New Jersey – Phoenix 5:2 (1. Parise, 3. Madden, 28. Zubrus, 34. ELIÁŠ, 45. Zajac (ELIÁŠ) - 10. Upshall (PRŮCHA), 58. Reinprecht), Philadelphia - Washington 1:2 (32. Knuble - 16. Laich, 38. Ovečkin), Columbus–Pittsburgh 4:3sn (9. a rozh. nájezd Huselius (na první KLESLA), 37. Jason Williams, 42. Vermette -49. Gončar, 50. Dupuis, 52. Talbot), Toronto – Tampa Bay 1:4 (4. Stempniak - 26. Pettinger, 38. St. Louis, 55. Malone, 58. Szczechura), Edmonton–Atlanta 3:4p (10. Horcoff (HEMSKÝ), 22. O'Sullivan, 24. Nilsson - 3. Slater, 14. Little, 33. Bogosian, 65. Reasoner), Detroit–Calgary 5:6sn (11. Zetterberg, 17. Samuelsson, 29. Lidström, 37. Filppula, 60. Cleary - 6., 58. a rozh. nájezd O. Jokinen, 57. a 59. Lundmark, 37. Langkow), Nashville – New York Rangers 2:4 (12. Weber, 15. Dumont - 4. Avery, 24. Gomez, 38. M. Staal, 48. Sjöström), St. Louis – San Jose 3:1 (17. McDonald, 34. Boyes, 60. Jackman - 12. Marleau), Dallas–Carolina 3:2 (22. Ribeiro, 27. Begin, 30. Morrison - 8. Brind'Amour, 54. Whitney), Colorado–Minnesota 2:1sn (21. Liles, rozh. nájezd Wolski - 11. Bergeron (ŽIDLICKÝ)), Montreal – NY Islanders 2:3p (6. PLEKANEC, 50. Kostopoulos - 12. Iggulden, 41. Nielsen, 61. Okposo).