Sparta ani Slavia si finále nezahrají

TEPLICE / UHERSKÉ HRADIŠTĚ Nečekané složení bude mít finále Poháru ČMFS, v kterém Teplice změří síly s druholigovým Slováckem. Severočeši ve včerejší semifinálové odvetě vyřadili pražskou Spartu na pokutové kopy, Slovácko pak otočilo zápas se Slavií a po výhře v úvodním utkání 1:0 vyhrálo i v domácí odvetě 2:1.

Sparta dlouho hájila svůj jednobrankový náskok z prvního zápasu a sama nevyužila několik nadějných šancí. Jenže sedm minut před koncem udělali hosté chybu v obraně a bosenský útočník Mahmutovič poslal Teplice do vedení. „Vedoucí gól jsme si zasloužili, byli jsme od začátku aktivnější a podali zodpovědný výkon,“ řekl po zápase teplický trenér Jiří Plíšek.

O postupujícím tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm se až do čtvrté série všichni střelci trefovali, ale pak sparťanskému náhradníkovi Piroskovi chytil střelu Grigar a další někdejší letenský fotbalista Klein v posledním pokusu potvrdil teplický postup.

Také druhý z pražských favoritů selhal. Slavia sice na hřišti Slovácka tlačila a v 65. minutě i stáhla manko z úvodního duelu, když mířil přesně bývalý hráč Slovácka Ivana, jenže domácí se v závěrečné čtvrthodině vymanili z tlaku a rozhodli o svém postupu.

Nejprve chybnou rozehrávku soupeře vystihl Ondřejka, který po sólu vyrovnal. „Do vyrovnávacího gólu byl zápas o tom, zda se nám podaří vstřelit ještě jednu branku, nebo dotáhneme zápas do penaltového rozstřelu,“ uvedl kouč Pražanů Karel Jarolím. Nervózní Slavia vyrobila vzápětí další hrubku, Ondřejka se dostal opět do sóla a proti němu vyběhl daleko z trestného území Vaniak, který Ondřejkův lobovaný míč trefil rukou.

Vaniak za to dostal červenou a do branky musel obránce Grajciar. Ten kapituloval v 90. minutě, kdy jej obhodil Cleber.

FK Teplice – Sparta Praha 1:0, pen. 5:4 (82. Mahmutovič). Penalty proměnili: Matula, Doležal, Mareš, Verbíř, Klein - Kucka, Kušnír, Berger, Kladrubský. Neproměnil: Piroska (Sparta). První zápas 0:1, postupují Teplice.

1. FC Slovácko – Slavia Praha 2:1 (84. Ondřejka, 90. Cleber - 65. Ivana). První zápas 1:0, postoupilo Slovácko.