Sparta i Vary krok od postupu

Po třetím utkání play off hokejové extraligy dělí oba týmy od semifinále pouze jedno vítězství

KARLOVY VARY / ZLÍN Už dnes večer může hokejová extraliga znát první dva semifinalisty play off. Rozhodla o tom jasná vítězství Sparty ve Zlíně a Karlových Varů nad Litvínovem. Oba týmy ve čtvrtfinálové sérii zvýšily své vedení už na 3:0 a jen jedno vítězství je nyní dělí od postupu do semifinále.

Zlín–Sparta 1:4 Zlín získal drtivou většinu bodů v základní části v domácích zápasech. A že to doma Zlínským jde, ukázali i v prvním domácím čtvrtfinále. Spartu v první třetině sevřeli drtivým tlakem, hosté se zmohli jen na vyhazování.

Jenže domácí opět potvrdili, že si umí vytvořit tlak, ale se střílením branek je to horší. Vrchol zlínské střelecké nemohoucnosti ukázal v 7. minutě kanonýr Balaštík, který netrefil prázdnou branku.

Neprůstřelnost sparťanského gólmana Přikryla tak ukončil až Kubiš ve třiadvacáté minutě. „Paradoxně nás však ten gól nakopl. Začali jsme hrát a dali jsme do konce třetiny dvě branky,“ líčil sparťanský útočník Tomáš Netík. Holešovičtí totiž dokázali góly Tona a Langhammera skóre otočit na 2:1.

Ve třetí dvacetiminutovce přidali sparťané další dvě branky a soupeře už prakticky k ničemu nepustili. Po výhře 4:1 tak Spartě chybí jen jedna výhra na postup mezi nejlepší čtyři celky extraligy. „I když by náš postup byl velký zázrak, tak to ještě nebalíme,“ neskládal zlínský kouč Zdeněk Venera zbraně.

Branky a nahrávky: 23. Kubiš (Roman Vlach, Záhorovský) - 31. Ton (Vykoukal), 38. Langhammer (Vykoukal, Ton), 44. Gulaši (Broš, Pilař), 54. Netík (Vykoukal, Ton). Rozhodčí: Mikula, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 6392. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:2. Stav série: 0:3.

Karlovy Vary – Litvínov 3:1 Karlovarští si na domácí led přivezli z Litvínova vedení 2:0, ale ve třetím utkání jim trvalo celou první třetinu, než našli recept na litvínovského gólmana Hübla. Skóre otevřel důrazný Skladaný jen 16 vteřin před přestávkou.

Ve druhé třetině domácí přežili tlak Litvínova a sami dvakrát udeřili. „Po dvou úspěších venku každý čeká, že doma musíme vyhrát, ale opak bývá pravdou. Litvínov je zdatný soupeř a to se potvrdilo,“ říkal domácí trenér Josef Paleček.

Hosté se zmohli jen na snížení, které ve 13. minutě zařídil Bahenský. „Nechci se na to vymlouvat, ale ti čtyři hráči, kteří nehrají, dali v základní části padesát gólů a to je vlastně jedna třetina celého mužstva. Těžko se s tím vyrovnáváme a myslím, že nás to asi poznamenalo hlavně v koncovce,“ připomněl litvínovský kouč Jaroslav Hübl absenci Reichla, Šlégra, Jakuba Černého a Viktora Hübla. giv, čtk Branky a nah.: 20. Skladaný (Melenovský), 27. Němec (Kumstát), 31. Milan Procházka (Melenovský, Mudroch) - 43. Bahenský (Punčochář). Rozhod.: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4480. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Stav série: 3:0.

***

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF ČESKÉ POJIŠŤOVNY

Slavia–Vítkovice stav série 1:1 Zápasy: 1:5, 3:2 Další utkání se hraje v pondělí 9. března ve Vítkovicích (18.00, ČT 4).

Pardubice–Plzeň stav série 1:1 Zápasy: 1:2sn, 3:1 Další utkání se hraje zítra v Plzni (17.00, ČT 4).

Sparta–Zlín stav série 3:0 Zápasy: 4:2, 4:0, 4:1 Další utkání se hraje dnes ve Zlíně (17.00).

Litvínov – Karlovy Vary stav série 0:3 Zápasy: 2:3sn, 1:2sn, 1:3 Další utkání se hraje dnes v Karlových Varech (17.30, ČT2).