Sparta uhrála pouze bod. Po trefě Holendy

BRNO Jeli si pro tři body, jenže v závěru zápasu zachraňovali jeden. Pro fotbalisty Sparty to je letos už pátá remíza.

V ligové dohrávce 8. kola vydřeli na hřišti Brna výsledek 1:1. Domácí až na jedinou chybu dokonale zvládli defenzivní hru, ale v 81. minutě neuhlídali Holendu. Ten pronikl po pravé straně a tvrdou střelou zamířil do sítě.

„Na konci utkání jsme projevili velkou vůli po vítězství, ale to k plnému bodovému zisku nevedlo. Úkol jsme nesplnili,“ posteskl si Jozef Chovanec, kouč Pražanů.

Sparta byla v poli lepší, ovšem po situaci z 64. minuty prohrávala. Paradoxně při jejím největším tlaku udeřil v bleskovém protiútoku Došek, jenž využil chytrou přihrávku Dostálka a poslal míč do opuštěné branky. „Ve druhém poločase jsem se vytáhl víc dopředu a vyšlo nám to,“ povídal šťastný střelec. „Mohli jsme ale hrát lépe. Ztráceli jsme hodně míčů.“

Jeho celek po dvou porážkách bodoval. Sparta je neporažena, jenže v tabulce až čtvrtá.