Spartu dovedl za body Kratěna

PRAHA Hokejisté Sparty v předehrávce 11. kola extraligy nepovolili Karlovým Varům ani jednu branku. Finalistu posledního ročníku extraligy poslal do kolen Ondřej Kratěna, který dvakrát překonal gólmana Mensatora. Vítězné mužstvo se v tabulce posunulo na čtvrté místo, dva body za vedoucí Slavii.

Sparta – Karlovy Vary 3:0 Trenéři Sparty řešili před zápasem brankářský rébus. Pražané na začátku sezony vsadili na Pöpperleho, jenže tomu se přestalo dařit. Už v úterý v Mladé Boleslavi naskočil jako první gólman Duba a stejný hráč dostal důvěru i včera. „Zápasy s Karlovými Vary jsou vždy těžké. Většinou hrají velmi důrazně, ale tentokrát tak důrazné nebyly. Střely z dálky jsem v pohodě pochytal a k dorážkám se soupeř nedostal,“ líčil Duba, který se blýskl vychytanou nulou.

Sparťané o osudu zápasu rozhodli brankou v každé třetině, přičemž dvě z nich nesly rukopis levého křídla druhé formace. „Zápas vyšel nejen mně, ale celému týmu. Mohu jen poděkovat spoluhráčům za perfektní práci. Nahrávali mi před branku,“ vyprávěl Kratěna.

Druhý útok naskočil s novým pravým křídlem, po zranění Netíka dostal příležitost Michal Dragoun. „A hrál velmi dobře, rval se do šancí. Rozdával výborně přihrávky,“ chválil Kratěna. Dragoun si včera připsal dvě nahrávky, přitom předtím v osmi zápasech nebodoval. giv Sparta Praha - Energie Karlovy Vary 3:0. Branky a nahrávky: 14. Kratěna (Broš, Dragoun), 37. Langhammer, 41. Kratěna (Broš, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo - Bádal, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6, navíc Němec (K. Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4904. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.

LIBEREC Drama v Liberci, bohaté na góly, dospělo až do nájezdů, i když hosté měli na začátku druhé půle už třígólový náskok. spo Bílí Tygři Liberec - Litvínov 5:6 po sam. nájezdech. Branky a nahrávky: 11. Kašpařík (Nedorost, Pletka), 33. Pletka (Bartovič, Jiruš), 40. Podkonický (Blatný), 48. Bartovič (Blatný, Modrý), 57. Bartovič (Podkonický, Modrý) - 2. Černý (Branda, Trávníček), 12. V. Hübl (Kubinčák, Švarný), 19. Lukeš (Reichel, Šlégr), 21. Reichel (Jánský), 37. Kubinčák (V. Hübl), rozh. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:0, navíc Reichel 10 min. a do konce zápasu. Diváci: 4276. Třetiny: 1:3, 2:2, 2:0 - 0:0. Dnešní program - 11. kolo: 17.00 Třinec -Slavia, 17.30 Znojmo - Plzeň, Kladno - Vítkovice, Č. Budějovice - Ml. Boleslav, 18.00 Pardubice - Zlín.