8. září 2010 8:30, aktualizováno  9:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Špinarová: Ostrava si to fakt zaslouží! Bárta: Držím palce Plzni

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Věra Špinarová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věra Špinarová | foto: Lidové noviny

PLZEŇ/OSTRAVA Posledních pár hodin napětí dnes čeká obyvatele Plzně a Ostravy. Porota odpoledne rozhodne, které z měst se stane v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury.

Plzeň versus Ostrava - grafika. Souboj o titul evropského města kultury 2015.

Lidové noviny oslovily několik osobností, které jsou se soupeřícími městy spjaty - ať už se v Ostravě nebo Plzni narodili, nebo je k městům pojí jejich profesní kariéra.

Žijete soubojem o město kultury? Které má vyhrát?


DAN BÁRTA (zpěvák)

Plzeň je region, který se má propracovat do popředí, držím jí palce. Pokud zvítězí, pomůže jí to. Kulturně a získá i vyšší sebevědomí a více peněz.

MARTIN STRAKA (hokejista)

Plzni fandím, je to hezčí město než Ostrava! Hezké a historické. Navíc máme super hokej, naši fotbalisti vedou ligu... Mohli bychom to dokázat.

RADKA FIŠAROVÁ (zpěvačka)

Plzni držím palce, hraju tam deset let Édith Piaf, jsem taková adoptivní Plzeňačka. Prožila jsem tam spoustu zásadních bodů kariéry. Za deset let se z šedavého města pěkně vybarvila, je vidět, že tam bydlí lidé, kteří se snaží něco tvořit.


VĚRA ŠPINAROVÁ (zpěvačka)

Ostrava si to fakt zaslouží. Kdyby to nevyšlo, bylo by mi líto zdejších lidí, kteří mají srdce na dlani. Je to město, které si prožilo své. Bylo to sídlo horníků, hutníků, vždy drancované. Říkalo se, že je škaredá a špinavá, nikdo tam nejezdil. Kdo přijede teď, uvidí změnu.

MARTIN LUKEŠ (fotbalista)

Prožívám to, bylo by fajn, kdyby vyhrála Ostrava! Máme skvělý festival, na hradě se hrají divadelní představení a vůbec se tu koná řada kulturních akcí.

RADEK PASTRŇÁK (zpěvák Buty)

Snažím se kulturně podpořit město Ostravu, aby zvítězila v tomto nelítostném souboji! Fandím jí, protože jsem ostravský patriot.

Další podrobnosti o boji o titul města kultury si přečtěte ve středečním vydání deníku

Anketa

Které město by se podle vás mělo v roce 2015 stát Evropským hlavním městem kultury?

Plzeň 225
Ostrava 324
  • 4Diskuse