13. června 2010 18:00, aktualizováno  18:25 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Alžírský kouč se zastal chybujícího gólmana: Lepšího tady nemáme

Alžírsko - Slovinsko (zklamaný gólman Čauči). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alžírsko - Slovinsko (zklamaný gólman Čauči). | foto: Reuters

POLOKWANE Hrubka brankáře Fauzího Čaučího se podepsala pod dnešní prohru fotbalistů Alžírska 0:1 se Slovinskem, ale nešťastnému gólmanovi se hned po utkání dostalo podpory od trenéra Raby Saadána.

Ten s Čaučím prý počítá i pro zbytek šampionátu, i když Alžířané vědí, že v dalších zápasech s Anglií a USA budou mít hodně těžkou pozici v boji o postup ze skupiny C. Po dnešku naopak slaví Slovinci, které jejich první výhra v historii MS vynesla do čela a zajistila jim výbornou výchozí pozici - VÍCE ČTĚTE ZDE!

DÁLE ČTĚTE

Alžířané sice smutní, ale Čaučího nezatracují. "Fotbal je plný chyb, teď se stala další. Celému týmu se už omluvil. Je to normální věc a už se k té situaci nechci vracet," řekl Saadán, jehož tým v 79. minutě zlomila branka slovinského kapitána Roberta Korena.

Alžírsko - Slovinsko (zklamaný gólman Čauči).

Nepříliš prudká střela se těsně před Čaučím odrazila a od těla afrického brankáře zapadla k tyči. "Byl jsem tak šťastný, když jsem viděl, jak to míří do branky," popisoval Koren, který Slovinsku zajistil premiérový triumf na světových šampionátech.

Zápasy skupiny C jako by zatím pro brankáře byly prokleté. V sobotu předvedl velkou minelu anglický gólman Robert Green, který za svá záda pustil slabý pokus Američana Dempseyho, a Anglie kvůli tomu jen remizovala 1:1 - VÍCE ČTĚTE ZDE!

"Všichni viděli, co se stalo anglickému brankáři. Každý se prostě těm míčům musí přizpůsobit," připomněl Saadán, že míče Jabulani před mistrovstvím řada hráčů kritizovala kvůli tomu, že mají nepředvídatelnou dráhu letu.

Anglie - USA (Greenova hrubice).

A to se možná stalo osudným Čaučímu i Greenovi. Saadán rázně odmítl spekulace, že by chybujícího brankáře posadil na lavičku. "Je to nejlepší brankář, kterého momentálně máme. Nějaká změna není žádné téma," prohlásil Saadán.

Stejně jako za prohru nevinil brankáře Čaučího, nic nevyčítal ani střídajícímu útočníkovi Ghizzalovi. Ten vydržel na hřišti jen 15 minut, pak se nechal zbytečně vyloučit a Slovinci vzápětí v přesilovce udeřili. "Ani jednoho z těch dvou nebudu vinit," řekl Saadán.

Uvědomoval si, že Alžírsku se postupový sen rozplývá. "Dnes jsme měli velkou šanci proti Slovinsku a nevyužili ji. Nezbývá nám než se připravit na Anglii, což bude ještě těžší zápas," uvedl Saadán.

Alžírsko - Slovinsko (Koren - s číslem 8, se raduje z gólu).

Slovinci, kteří v kvalifikaci předčili český tým, si naopak vychutnávají velké vítězství, byť herně neoslnili. "Ale vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme lepší a tento úspěch je obrovskou vzpruhou pro naše sebevědomí," pochvaloval si trenér Matjaž Kek, jehož tým udělal důležitý krok k postupu ze skupiny.

Kekovi se ale nelíbilo hřiště, na kterém se dnes v Polokwane hrálo. Poprvé v historii MS pořadatelé do trávníku přidali i umělou příměs. "Nesouhlasím s tím. Není to výmluva, bylo to stejné pro oba týmy, ale na takovém povrchu to je jiná hra," postěžoval si Kek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz