18. června 2010 12:21 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Anglie mění brankáře. Chybující Green zůstane mezi náhradníky

Trojlístek anglických brankářů (Hart - vlevo, vzadu, Green a James). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trojlístek anglických brankářů (Hart - vlevo, vzadu, Green a James). | foto: Reuters

PRAHA Už je to jisté - alespoň podle britských médií. Za Anglii dnes večer nebude na mistrovství světa chytat Robert Green, jehož hrubá chyba připravila jeho tým o vítězství nad Spojenými státy. V utkání proti Alžírsku se mezi tyče postaví devětatřicetilý David James, který při prvním utkání plnil roli brankářské trojky.

Informace novinářů jsou zřejmě správné, čemuž napovídá i postoj sázkové kanceláře William Hill, která obdržela od několika tiperů vysoké částky právě na nejstaršího člena anglického kádru a sázení na jméno anglického brankáře pro dnešní zápas raději uzavřela.

Čtěte také

Podle listu The Times zřejmě trenér Fabio Capello změnil názor na poslední chvíli. Ještě včera prý tvrdil, že zvolí nejspíš možnost nasadit znovu Greena. Během týdne se přitom uvažovalo, že druhým v pořadí brankářů je Joe Hart působící v Birminghamu. Ani tato doměnka tedy neplatí.

Kouč Capello nechce podcenit žádný detail. V hotelu, kde se Angličané připravují, zakázal používání vuvuzel, aby hráči poslední hodiny před zápasem strávili v klidu.

Armádu anglických fanoušků by měli vést v Kapském Městě princové William a Harry.